Wieczornica Niepodległościowa w Starym Cykarzewie

Dnia 26.11.2014 r. o godz. 17.00  w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie odbyła się Wieczornica Niepodległościowa. Występ przygotowało Koło Teatralne Gimnazjum. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości: Wójt Gminy Mykanów Krzysztof Smela; radni Gminy Mykanów: Włodzimierz Cichoń, Jan Mądry; dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie Rafał Piotrowski; dyrektor Przedszkola w Starym Cykarzewie Barbara Chyrzyńska, Rada Rodziców, rodzice, nauczyciele oraz  uczniowie.

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez panią dyrektor Małgorzatę Chodecką, która zaprosiła zebranych na wyjątkową lekcję patriotyzmu.

 

„Gdy myślę ojczyzna…” – te słowa papieża Jana Pawła II  wybrano jako motto wieczornicy i to właśnie było dla organizatorów najistotniejsze: przybliżyć zebranym przeszłość narodu, tragiczną i chwalebną, za pomocą muzyki, pieśni, choreografii, poezji i multimediów. Swój patriotyzm wyrazili uczniowie recytując wiersze Wisławy Szymborskiej, Jana Pawła II, Tadeusza Różewicza. Młodzież zachwyciła zebranych pięknie dobranym repertuarem pieśni patriotycznych , m. in. „ Pytasz mnie”, „ Ostatni list”, „ Kocham Cię Polsko”. Wiele wzruszeń wzbudziła piosenka  w wykonaniu utalentowanej uczennicy SP Nicoli Lipki- „ Pałacyk Michla”. Patriotyzm to nie tylko szabla i walka w obronie granic, patriotyzm okazujemy także poprzez codzienne wykonywanie swojej pracy, życzliwość i szacunek względem drugiego człowieka- tę ważną prawdę odczytać można było podczas tego wieczoru.

 

Społeczność lokalna po raz kolejny dowiodła, że w organizację uroczystości o patriotycznym duchu potrafi włączyć się  sercem. Gratulujemy uczniom zaangażowania i okazywania swego patriotyzmu. Wieczornica Niepodległościowa weszła już do kanonu naszych corocznych szkolnych uroczystości, zatem mamy nadzieję, że w kolejnej lekcji historii spotkamy się za rok.

 

{phocagallery view=category|categoryid=289|limitstart=0|limitcount=4}

Data opublikowania: 11:26, 8 grudnia 2014

Kategorie: Aktualności