Szkoła w Lubojnie „Uczy Się”

Tytuł “Szkoła Ucząca Się” jest honorowym tytułem nadawanym szkołom w ramach programu Całosciowy rozwój szkoły, przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Polso-Amerykańską Fundację Wolności. Jest potwierdzeniem, że nauczyciele szkoły w swojej pracy z uczniami koncentrują się na procesie uczenia się uczniów poprzez wdrażanie strategii uczenia się i nauczania i profesjonalizacji pracy nauczycieli. Tytuł jest docenieniem wysiłków i determinacji nauczycieli , dyrektora szkoły uczniów i ich rodziców.


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubojnie otrzymała Tytuł Szkoły Uczącej się 21 października 2016r. Wręczenie certyfikatu odbyło się w trakcie panelu koleżeńskiego zorganizowanego przez naszą szkołę. W tym dniu gościliśmy trenerkę z CEO Aleksandrę Cupok, 12 nauczycieli z zaprzyjaźnionych szkół (Kocin Stary, Radostków, Lubliniec), przedstawicieli starostwa powiatowego, organu prowadzącego, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektorów szkół, nauczycieli z terenu naszej gminy, rodziców, przedstawicieli środowiska lokalnego i wielu innych zaproszonych.

To wydarzenie było okazją do pozyskania budującej dla nas informacji zwrotnej.Wiemy, że jesteśmy szkołą, która koncentruje się na efektywnym uczeniu się uczniów, umożliwiając im zdobywanie ważnej wiedzy i umiejętności głębokiego rozumienia. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego wyróżnienia.

Pierwsze miesiące roku szkolnego 2016/2017 były dla nas bardzo radosne. Nasza placówka otrzymała w bieżącym roku szkolnym, kolejny już certyfikat „Wiarygodna szkoła-2015/2016”. Program ten powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom. Certyfikat Wiarygodności jest dowodem spełniania powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych i najwyższych standardów funkcjonowania szkoły.
Relacja z Panelu koleżeńskiego jest również dostępna na stronie internetowej CEO : relacja z Panelu koleżeńskiego.

opr. Lider RUN – mgr Magdalena Lacek

Data opublikowania: 14:24, 13 grudnia 2016

Kategorie: Aktualności