Sukces naszych reprezentantów w eliminacjach wojewódzkich turnieju wiedzy pożarniczej

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku odbyły się  eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Powiat częstochowski reprezentowali przedstawiciele naszej gminy zakwalifikowani podczas eliminacji powiatowych w 2-óch kategoriach wiekowych, (w grupie I- szkoły  podstawowe kl. do VI; w grupie III-szkoły średnie).

Eliminacje wojewódzkie składały się z części pisemnej-testowej (40 pytań), po której po 3 – ech najlepszych zawodników z każdej grupy zakwalifikowano do finału ustnego. W wymienionych kategoriach byliśmy reprezentowani:

w grupie I przez Mateusza Hutnego (Szkoła Podstawowa/OSP w Starym Kocinie), w grupie III przez Sandrę Szydę (szkoły średnie-OSP w Starym Cykarzewie). Łącznie w konkursie wzięło udział 85 uczestników z 32 powiatów.

Po części pisemnej Sandra Szyda została zakwalifikowana do finału ustnego.

Po przeprowadzeniu finału ustnego Sandra ostatecznie zajęła zaszczytne III miejsce w województwie śląskim.

Przy tak licznym udziale finalistów oraz  zaciętej rywalizacji, co dało się odczuć wśród biorących udział w turnieju, należy to uznać za duże osiągnięcie.  

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji wojewódzkich czuwało jury składające się z oficerów Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz Komendy Powiatowej PSP w Kłobucku, którego to gremium funkcję przewodniczącego pełnił st. kpt. Jarosław Polak. Organizatorem eliminacji było Biuro Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Katowicach. Dziękuję kilku druhom z OSP Mykanów za przeprowadzenie przed eliminacjami szkolenia finalistów, szczególnie w zakresie  zapoznania tych osób z samochodami (wyposażenie), sprzętem i urządzeniami pożarniczymi, z ich parametrami oraz przeznaczeniem, co  zapewne poszerzyło wiedzę szkolonych.

Finalistom Wójt Gminy Mykanów oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  składają podziękowania za udział w eliminacjach oraz gratulacje z tytułu osiągniętych wyników.

 

                                                                                             Oprac. Mariusz Merc

 

Data opublikowania: 11:00, 6 maja 2019

Kategorie: Aktualności