Spotkanie noworoczne

Styczeń to miesiąc, w którym w różny sposób dokonujemy podsumowania minionego roku. W dniu 19 stycznia 2018 w połączonych pomieszczeniach Sali przyjęć okolicznościowych Wiola, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mykanowie oraz Gminnego Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie odbyło się spotkanie Noworoczne Przyjaciół Gminy Mykanów. Na spotkanie przybyli zaproszeniu goście, a wśród nich: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka,  Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, Radna Województwa Śląskiego Marta Salwierak, Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, członek zarządu Powiatu Jan Miarzyński, Wiceprezydent Miasta Częstochowy Jarosław Marszałek, Przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski, przedstawiciele Posłów na Sejm RP Konrada Głębockiego i Tomasza Jaskóły, których reprezentowali dyrektorzy biur poselskich.

Policję reprezentował Komendant Komisariatu w Kłomnicach Przemysław Mazurkiewicz i Naczelnik Wydziału Komendy Miejskiej Tomasz Kowalczyk a Państwową Straż Pożarną Zastępca Komendanta Miejskiego Janusz Benduch, Wojskową Komendę Uzupełnień reprezentował kpt. Tomasz Stasiński a Kuratorium Oświaty Dyrektor Delegatury w Częstochowie Alicja Janowska, Urząd Marszałkowski reprezentował Dyrektor Wydziału Terenów Wiejskich Jerzy Motłoch Uczestniczyli także Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie Marian Nowak, ,Wójt Gminy Kruszyna Jadwiga Zawadzka, Burmistrz Miasta Koniecpol Ryszard Suliga, Tradycyjnie w gminnych spotkaniach biorą udział mieszkańcy gminy. Przybyli więc: Radni Powiatu Krzysztof Nabiałczyk, Adam Wochal Ignacy Palutek, Radni Gminy Mykanów obecnej i poprzedniej kadencji, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, przedsiębiorcy, producenci rolni. Nie może zabraknąć także strażaków, pasjonatów kultury, sportu i przedstawicieli stowarzyszeń. Wymieni przedstawiciele w różny sposób działają na rzecz gminy, czerpiąc z tego satysfakcję.

Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Dariusz Pomada, który po powitaniu gości podziękował wszystkim za pracę w 2017 roku na rzecz rozwoju gminy i gościom spoza gminy, którzy w jakikolwiek sposób pomagają w realizacji wszelkich przedsięwzięć.

Podsumowaniem z realizacji inwestycji i różnorodnych kluczowych działań był film zrealizowany przez GOKiS w Mykanowie.

Po prezentacji filmu głos zabrali zaproszeni goście, którzy podczas swych wystąpień gratulowali wójtowi i władzom gminy dynamicznego rozwoju, życząc jednocześnie aby w roku bieżącym nie zabrakło sił i determinacji do dalszej pracy.

Po części oficjalnej w krótkim wystąpieniu zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów pod batutą Krzysztofa Witczaka. Następnie zebranych bawiła aktorka Joanna Bartel znana z serialu telewizyjnego „Święta wojna”. Spotkania gminne są okazją nie tylko do zaprezentowania osiągnięć i podziękowań, ale do zwykłych rozmów, integracji i po prostu bycia ze sobą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie a mieszkańców zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

 

Data opublikowania: 13:11, 25 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności