„Pasowanie na ucznia” z TVS w Lubojnie

Jak oni się tego nauczyli?” pod takim tytułem 14 października 2014r. odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lubojnie „Pasowanie na ucznia”. Tego dnia panowała w szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe, a wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

 

Pierwszaki przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyły się tekstów wierszy, piosenek. Wytrwale ćwiczyły taniec pod czujnym okiem Pani Dyrektor Aliny Mazoń. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz zdolności wokalne i taneczne przed licznie zgromadzoną publicznością, która z uwagą i uśmiechem podziwiała występy.  

Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Mykanów Krzysztof Smela, ksiądz proboszcz Bogdan Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Mykanów Krzysztof Nabiałczyk, rodzice oraz babcie i dziadkowie.

Pierwszoklasiści mieli również do wykonania kilka zadań, które zaliczyli celująco. Odpowiadali na pytania prowadzących uroczystość swoich starszych koleżanek, „reporterek” z TVS, czyli Szkolnej Lokalnej Telewizji.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu uroczystej przysięgi Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion najmłodszych uczniów, tym samym oficjalnie przyjmując pierwszoklasistów do braci szkolnej. Przypieczętowaniem tego aktu był odcisk kciuka złożony w kronice szkolnej. Następnie wychowawczyni wręczyły swoim podopiecznym legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy, a rodzice „rogi obfitości”. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Rozpoczął się nowy etap w ich życiu. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy.

 

Małgorzata Lubkiewicz

 


{phocagallery view=category|categoryid=284|limitstart=0|limitcount=20}

 

 

 

Data opublikowania: 10:16, 22 października 2014

Kategorie: Aktualności