Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie

W dniach 05 września – 06 września 2020 r. odbyła się XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza połączona z Ogólnopolskimi Dożynkami Jasnogórskimi.

Zgodnie z tradycją w pierwszy weekend września odbyły się uroczystości związane z dożynkami jasnogórskimi. Mimo, iż tegoroczne wydarzenia różniły się od poprzednich ze względu na sytuację epidemiologiczną, to organizacja uroczystości przebiegła bardzo pomyślnie. Stoiska wystawiennicze były ulokowane na terenie obszernego parkingu jasnogórskiego, co spotkało się z dużą aprobatą wielu przyjezdnych gości. Przedstawiciele rolników z całej Polski wzięli udział w Mszy Dziękczynnej za udane zbiory, gdzie mogli wspólnie celebrować i z dumą eksponować pięknie przystrojone kosze z darami oraz dzieła w postaci wieńców dożynkowych, wykonanych z niezwykłą starannością.

Zgodnie z programem wystawy odbyły się m.in.: targi pszczelarskie, przedsiębiorczości, sztuki ludowej, kiermasz kwiatów i krzewów ozdobnych, wystawa zwierząt hodowlanych i drobnego inwentarza, a także wystawa maszyn i narzędzi rolniczych.

Na niedzielnych uroczystych wydarzeniach pojawili się reprezentanci rządu: Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z Prezydentem Andrzejem Dudą na czele oraz delegaci instytucji państwowych, a także przedstawiciele polskich firm przetwórczych z darami.

      

    


 

 

Data opublikowania: 15:10, 8 września 2020

Kategorie: Aktualności