Kinga Wochal została Mistrzynia Polski Juniorów w taekwondo

Borne Sulinowo (niem. Groß Born) to miasto w woj. zachodniopomorskim, którego nazwa dla wielu osób kojarzona jest z armią radziecką, plotką o podziemnym mieście i tajemniczością. Tymczasem Borne Sulinowo, jako najmłodsze miasto w Polsce, pozostające w strukturze terytorialnej Polski od roku 1993, stało się obszarem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Położone jest nad jeziorem Pile (niem. Pielburger See), należącym do Pojezierza Drawskiego.

To właśnie w tym mieście 8-9.06 odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.

W finale walczyło 160 zawodniczek i zawodników zakwalifikowanych po dwóch eliminacjach.

Częstochowski klub LUKS KANTOR reprezentowały 2 osoby.

Najlepiej wypadła Kinga Wochal która w ubiegłym roku na Mistrzostwach zajęła II miejsce zostając V-ce Mistrzynią Polski natomiast w tym roku nie miała sobie równych rywalek w kategorii wagowej -68kg. Kinga stoczyła 3 ważne pojedynki, które wygrała z dużą przewagą punktową pokonując zawodniczki z Bełżyc Szczecinka oraz Wrześni.

Nasza zawodniczka jeszcze nie tak dawno miała kontuzję nogi ale to nie przeszkodziło jej w zdobyciu upragnionego złota.

Kinga Wochal została Mistrzynią Polski Juniorów.

Szczęście nie przyniosło Adamowi Buczkowskiemu startującemu w kategorii wagowej -68kg który pierwszy pojedynek przegrał z wielokrotnym Mistrzem Polski Kamilem Serafinem z Gladius Bolesławiec pozostały mu walki repasażowe gdzie jedną wygrał a a w drugiej niestety nie udało się. Adam uplasował się na miejscach 5. Jest to jednak dopiero 1 start Adama kategorii junior i mamy nadzieje że Adam w następnym roku stanie na podium.Zapisy do jedynego klubu Taekwondo Olimpijskiego w woj.Śląskim trwają cały rok.Informacje o klubie na stronie www.taekwondo-kantor.pl.

Data opublikowania: 12:38, 19 lipca 2012

Kategorie: Aktualności