Dzień Babci i Dziadka połączony z balem karnawałowym w Starym Cykarzewie

W poniedziałek 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Starym Cykarzewie panowała uroczysta atmosfera. Na ten dzień zaplanowano świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowali się do występów, aby jak najlepiej zaprezentować się najbliższym. Tych wyjątkowych gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Chodecka, która w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń również dołączyła się Rada Rodziców poprzez wręczenie seniorom  ślicznych  kwiatów.

 Przepięknie wyrecytowane wiersze, wesoło zaśpiewane piosenki, również w języku angielskim oraz ciekawe ruchy taneczne to jednak nie wszystko, co czekało na Babcie i Dziadków. Każde dziecko wręczyło własnoręcznie wykonany upominek przytulając swoje ukochane Babcie i  Dziadków.

Jednak w tym dniu najważniejsze były chwile spędzone przy wspólnej zabawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców naszych uczniów. Podczas tegorocznego Balu Karnawałowego wszyscy przenieśli się w magiczny świat Krainy Lodu. Dzieci w przepięknych strojach świetnie się bawiły wraz z Babciami i Dziadkami w zabawach prowadzonych przez Annę i Kristoffa, bohaterów przewodniej bajki. Atrakcją balu był gość specjalny bałwan Olaf, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Podczas imprezy na uczestników czekało wiele różnych atrakcji: śnieżne korowody, taniec zamrażaniec, konkursy i zabawy muzyczno – ruchowe, zabawy z chustą integracyjną, a także taniec w bańkach mydlanych. Na sali podczas pląsów i zabaw robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Zorganizowana uroczystość umożliwiła wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom oraz Babciom i Dziadkom, co było głównym celem tego wyjątkowego spotkania.

Opracowanie: Magdalena Stobiecka

Data opublikowania: 08:45, 9 lutego 2018

Kategorie: Aktualności