„Bajkowy świat” w Starym Cykarzewie

W dniu 24 stycznia 2013r. Szkoła Podstawowa w ZS w Starym Cykarzewie miała przyjemność gościć dzieci z przedszkola w Starym Cykarzewie oraz przedszkolaków i uczniów z klas I wraz z opiekunami ze Starego Broniszewa i z Kocina.

Dzieci zostały zaproszone na przedstawienie baśni H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Młodzi aktorzy z koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Starym Cykarzewie pod okiem opiekunów – pani A. Błasiak i pani E.Nadolskiej przygotowali inscenizację baśni. Mali adepci sztuki teatralnej doskonale  wcielili się w rolę bohaterów. Na scenie pojawił się fragment podwórka z płotem, studnią, mały staw i kurnik z jego mieszkańcami – gospodarzem kogutem, jego żoną kurą, indykami, gęsiami, pawiem i kaczą rodziną. Aktorzy słowem, gestem, piosenkami opowiedzieli pewną historię, jak to mama kaczka znalazła nad stawem opuszczone, dziwne jajo. Wykluło się z niego niezdarne brzydkie kaczątko. Jego odmienność wywoływała kpiny wszystkich mieszkańców gospodarstwa. Kaczątko musiało opuścić podwórko. W końcu jednak odkryło swoje całkiem nowe oblicze i powróciło jako piękny ptak. Później każdy zazdrościł mu wyglądu. Morał z tej bajki jest taki, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, należy dać im szansę i poznać ich bliżej. Mamy nadzieję, że maluchy zapamiętają tę lekcję tolerancji.

 

Gra aktorów, piękna scenografia i rekwizyty zostały nagrodzone brawami małych widzów. Po przedstawieniu dzieci zostały zaproszone do Izby Regionalnej, gdzie miały okazję oglądać różne stare narzędzia, sprzęty. Niektórym z nich przyglądały się z wielkim zaciekawieniem, np. kołysce, kołowrotkowi z wrzecionem znanym z bajki o śpiącej królewnie.

Mamy nadzieję, że mali Goście spędzili u nas miłe chwile.

Edyta Nadolska       

ZS w Starym Cykarzewie{phocagallery view=category|categoryid=219|limitstart=0|limitcount=4}

Data opublikowania: 07:48, 6 lutego 2013

Kategorie: Aktualności