15 Pielgrzymka Wolontariuszy na Jasną Górę

Zapraszamy wolontariuszy działających w szkolnych kołach wolontariatu wraz z opiekunami, organizacjach pozarządowych, instytucjach do udziału w Pielgrzymce Wolontariuszy na Jasną Górę, która odbędzie się 26 maja 2023 r.
Celem pielgrzymki jest promocja wolontariatu, duchowe wzmocnienie potencjału wolontariackiego oraz integracja środowiska wolontariuszy.
Pielgrzymka odbywa się w ramach projektu CZĘSTO POMAGAM czyli Lokalne Partnerstwo na rzecz Wolontariatu w programie Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018- 2030”.
Korpus Solidarności to program, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez kompleksowe oraz długofalowe wsparcie wolontariuszy, organizatorów wolontariatu i otoczenia wolontariatu szczególnie w zakresie rozwijania, a także umacniania wolontariatu długoterminowego.

Program ramowy pielgrzymki:
26.05.2023 r.; Częstochowa – Jasna Góra
godz. 11.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze pod przewodnictwem Abp Wacława Depo – Metropolity Częstochowskiego.
godz. 12.00 – Wspólna fotografia uczestników i okolicznościowe spotkanie.
Dla uczestników przewidziane są okolicznościowe pamiątki oraz zaświadczenia dla nauczycieli.

Prosimy o zgłoszenia uczestników (delegacji szkolnych i instytucjonalnych), z podaniem liczby uczestników oraz kontaktem do osoby odpowiedzialnej/ koordynatora.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 23 maja 2023 r. na e-mail: biuro@zyciacud.pl

Data opublikowania: 15:05, 22 maja 2023

Kategorie: Aktualności