Złote Gody w Mykanowie

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w sali OSP w Radostowie-Kolonii świętowano piękny jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku w tej niecodziennej uroczystości uczestniczyły pary małżeńskie, które zawierały małżeństwo w 1966 roku. Jubilaci zostali uhonorowani medalami, nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczenia zaszczytnych Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dokonał Wójt Gminy Mykanów- Dariusz Pomada, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy – Włodzimierz Cichonia.

W okolicznościowych przemówieniach mówiono m.in. o miłości i wierności małżeńskiej. Podkreślono, że małżonkowie są godnym przykładem i autorytetem dla młodszych pokoleń. Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Odznaczeni przyjmowali gratulacje i życzenia. Nie zabrakło też tradycyjnego „100 lat”. Jubilatom wykonane zostały pamiątkowe fotografie.

Uroczystość uświetniły: przedstawienie teatralne w wykonaniu członków Klubu Seniora „Bądźmy razem” z Radostkowa-Kolonii, występ mykanowskich mażoretek oraz koncert solistów ze Studia Piosenki.

Tradycyjnie, jak co roku, oprawę muzyczną zapewniła natomiast kapela „Rybnianie”. Relację telewizyjną realizowała ekipa Myka NEWS.

Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystości.

Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.

Data opublikowania: 12:01, 17 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności