Zielony Zakątek Gminy Mykanów w Lubojence już dostępny dla wszystkich mieszkańców

W sołectwie Lubojenka otwarto strefę aktywności dla najmłodszych, dla młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku z terenu całej gminy Mykanów.

Zielony Zakątek w Lubojence skupia w swoim obszarze funkcje placu zabaw dla dzieci (wydzielonego i wyposażonego w urządzenia zabawowo sportowe) oraz siłowni zewnętrznej (wyposażonej w sprzęt do ćwiczeń ruchowo-sprawnościowych). Został m.in. wyposażony w urządzenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość jest uzupełniona strefami do wypoczynku, znajdującymi się zarówno w części dla dzieci jak i dla dorosłych, tworząc tzw. małą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną o charakterze wielopokoleniowym, przy maksymalnym zachowaniu walorów naturalnej zieleni niskiej zamkniętej naturalnymi granicami kanałów wodnych.

Inwestycja ta jest współfinansowana przy pomocy środków z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” 2020 roku.

Stworzenie miejsca przeznaczonego dla mieszkańców Lubojenki i społeczności całej gminy jest uzupełnieniem oferty w ramach form spędzania wolnego czasu. W roku 2017 w miejscowości Lubojenka Gmina Mykanów dokonała rekultywacji zbiornika wodnego i terenów przyległych z przeznaczeniem na stworzenie gminnego centrum rekreacji. Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do różnorodnych form spędzania wolnego czasu między innymi poprzez łowienie ryb, wspólne grillowanie, gry zespołowe (siatkówka, piłka nożna i inne), ale również pozyskano w ten sposób teren pod organizację festynów, koncertów i spotkań integracyjnych mieszkańców gminy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz materiałów informacyjnych z portalu MykaNEWS

Data opublikowania: 09:16, 30 września 2020

Kategorie: Aktualności