„Zielona noc” w Przedszkolu w Starym Cykarzewie

W Przedszkolu w Starym Cykarzewie tradycją jest organizowanie  „Zielonej nocy” dla dzieci, które opuszczają w danym roku szkolnym przedszkolne mury. „Zielona noc” w przedszkolu to spędzenia przez dzieci i ich nauczycieli wieczoru  i nocy w przedszkolu oraz wspaniała zabawa. Tym razem również nie zabrakło atrakcji.

 

Przedstawiamy krótką relację z tego wydarzenia. Na początku zabawy dzieci przybywające do przedszkola wraz z rodzicami, którzy dzielnie nieśli materace i pościel, musiały spełnić warunek wejścia do przedszkola: m. in. krzyknąć: „Hura, hura Zielona nocka” . Po rozłożeniu posłań i pożegnaniu się z rodzicami „starszaki” złożyły przysięgę. Następnie przystąpiły do poszukiwania skarbu, którym były balony napełnione konfetti i cukierkami. Na szczęście pogoda dopisała, bo cała zabawa rozgrywała się na świeżym powietrzu. Zadaniem przedszkolaków było postępowanie zgodnie z instrukcją i poszukiwanie kopert ukrytych po całym placu przedszkolnym. W kopertach ukryte były zadania, które sprawiły wiele radości:  tor przeszkód, przeciąganie liny, zadanie dla „Mądrej główki” w altance, slalom i skradanie się między drzewami z latarkami. Jednakże największą atrakcją okazał się sam „Skarb”, kiedy już wróciły do sali na dzieci spadł słodki deszcz. Dzieci zjadły słodki poczęstunek, żeby nabrać sił, a potem rozbrzmiała muzyka –„Dyskoteka” w deszczu z baniek mydlanych przy świetle latarek.

Po tym wieczorze pełnym wrażeń dzieci zagłębiły się w swoich posłaniach. Kiedy dzieci spały wczesnym rankiem, jakiś „duszek” zielonej nocy pomalował wszystkim dzieciom buzię pastą do zębów. Przedszkolaki dzielnie przetrwały „Zieloną noc”, dla niektórych było to pierwsze poważniejsze rozstanie z rodzicami. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplomy.  Na dzieci czeka jeszcze jedna niespodzianka z „Zielonej nocy”- pamiątkowe zdjęcia rozdawane w dniu zakończenia roku szkolnego.

 

Opracowały:
Katarzyna Błaszczyk
Agnieszka Kacprzak

 


{phocagallery view=category|categoryid=307|limitstart=0|limitcount=8}

Data opublikowania: 13:11, 30 czerwca 2015

Kategorie: Aktualności