ZAWODY GMINNE OSP 2013

W dniu 01 września w godzinach popołudniowych na boisku sportowym w Lubojnie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze gminy Mykanów. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn w tym: 12 w kategorii seniorzy-mężczyźni, 3 w kategorii kobiety, plus 2-wie poza konkurencją, ze względu na niespełnienie wymogów regulaminowych. Zawody zostały przeprowadzone wśród licznie zgromadzonej publiczności, kibiców i sympatyków pożarnictwa. Pogoda na szczęście dopisała, co miało ogromny wpływ na to, aby  impreza sportowa była udana.

 

W zawodach uczestniczyły władze samorządowe i związkowe: Wójt Gminy- Prezes ZOG ZOSP RP Krzysztof Smela, Z-ca Wójta Jacek Staniewski, Przewodniczący Rady Gminy-Krzysztof Nabiałczyk, Komendant Gminy OSP Józef Szot. 

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP pod przewodnictwem mł. bryg. Krzysztofa Kędryka. Zawody przebiegły sprawnie, zgodnie z regulaminem z zachowaniem właściwej  rywalizacji sportowej. Podczas zawodów  nie odnotowano protestów. W czasie zawodów nikt nie uległ kontuzji, ani wypadkowi.

 

Zawody były rozgrywane w 2-óch konkurencjach :

– sztafeta pożarnicza z przeszkodami 7 x 50m,

– ćwiczenie bojowe.

 

Klasyfikacja generalna po dwóch konkurencjach przedstawiała się następująco:

w kategorii seniorzy (mężczyźni) :

I   miejsce –   OSP MYKANÓW

II  miejsce –   OSP RYBNA II

III miejsce –   OSP RADOSTKÓW

 

w  kategorii kobiety:

I miejsce-    OSP GRABOWA

II miejsce-    OSP BOROWNO

III miejsce–  OSP STARY CYKARZEW

 

Gospodarzem zawodów był zarząd OSP w Lubojnie, który przygotował boisko, tory do ćwiczeń, urządzenia i inne sprawy techniczne i organizacyjne niezbędne do odbycia tej imprezy. Dlatego też szczególne podziękowania składamy  na ręce Naczelnika OSP Janusza Woźniaka oraz Prezesa OSP Ryszarda Kulika. Dziękujemy również za udostępnienie i obsługę sprzętu nagłaśniającego przez pracownika GOK-u. W zawodach wzięło udział kilka nowych odmłodzonych drużyn, które osiągnęły dobre wyniki, co na pewno zasługuje na uwagę. Po raz pierwszy od dłuższego okresu czasu, aż 5 drużyn kobiecych wzięło udział w zawodach. Natomiast dalej problemem pozostają trudności związane ze zmobilizowaniem drużyn do treningu i intensywnych ćwiczeń, co jest niezbędne do uzyskania czołowej lokaty. W dniu 14.09.2013 r. w Konopiskach odbędą się zawody powiatowe o puchar Komendanta Miejskiego PSP, w których Gminę Mykanów będą reprezentowały po jednej najlepszej drużynie w w. wym. kategoriach.

opr. Mariusz Merc

{phocagallery view=category|categoryid=241|limitstart=5|limitcount=27}

Data opublikowania: 12:51, 3 września 2013

Kategorie: Aktualności