Z wizytą w Łodzi – wycieczka uczniów klas 4-7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie

Wycieczka uczniów klas 4-7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie do Łodzi w ramach programu „Poznaj Polskę” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

28 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 4-7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie pod opieką swoich nauczycieli wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Łodzi w ramach programu dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – „Poznaj Polskę”.

Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w słynnej łódzkiej Manufakturze, gdzie obecnie mieści się centrum handlowo-rozrywkowe, a historycznie jest to teren dawnego kompleksu fabrycznego. Następnie pod opieką miejscowego przewodnika uczniowie zwiedzili pałac rodziny Poznańskich tzw. Łódzki Luwr, gdzie mogli zobaczyć nie tylko fantastycznie zachowane wnętrza, ale również zapoznali się z historią rodziny, która odegrała tak wielką rolę w rozwoju przemysłu w Łodzi.

Kolejnym punktem programu był spacer z przewodnikiem najdłuższą ulicą Łodzi, ulicą Piotrkowską. Uczestnicy wycieczki wysłuchali historii powstania miasta oraz zobaczyli najważniejsze i najpiękniejsze jego miejsca. Niezwykły zachwyt sprawił widok słynnego Pasażu Róży, gdzie wszystkie ściany w podwórzu kamienicy zostały pokryte kawałkami luster. Autorką projektu jest artystka Joanna Rajkowska, nawiązuje do choroby córki artystki – Róży. Realizacja projektu była bardzo pracochłonna, polegała bowiem na wyklejeniu kawałkami pociętych na małe części luster ścian kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 3.

Na koniec uczniowie wraz z edukatorami zwiedzili Centrum EC1, czyli pierwszą miejską elektrownię, w której obecnie mieści się centrum nauki i techniki wraz z kinem sferycznym, gdzie mieli szansę zobaczyć film edukacyjny o powstaniu życia na ziemi.

Data opublikowania: 14:35, 16 maja 2023

Kategorie: Aktualności