„Z mitologią za pan brat”

W Szkole Podstawowej im. Marcina Kacprzaka w Starym Cykarzewie po raz drugi miał miejsce Gminny Konkurs Mitologiczny pod hasłem „Z mitologią za pan brat”. Głównym jego celem było pogłębienie zainteresowań uczniów tematyką mitologiczną i tradycjami kultury europejskiej, umożliwienie im wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami w tym zakresie oraz upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy mitologicznej, a także popularyzowanie mitologii greckiej poprzez naukę i zabawę na podstawie fragmentów „Mitologii” Jana Parandowskiego.

7 kwietnia br. 3-osobowe drużyny uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z terenu naszej gminy przeniosły nas w magiczny świat wierzeń starożytnych Greków, gdzie królują nieśmiertelni, wiecznie młodzi bogowie. W pięknej scenografii zawodnicy w 12 konkurencjach  zmagali się z zadaniami konkursowymi przygotowanymi w ciekawej, różnorodnej formie. Były m.in. kalambury, krzyżówka, diagram, loteria. Uczniowie przedstawili także jedną z dwunastu prac Herkulesa. Zaprezentowali przy tym piękne stroje, rekwizyty oraz wykazali się dużą kreatywnością. Wśród zawodników panował duch zdrowej rywalizacji podczas przejść przez labirynt wielu pytań – zadań. Walkę o palmę zwycięstwa oceniało jury w składzie: Pani Monika Kasprzyk – SP w Starym Broniszewie, Pani Elżbieta Rakowska – SP w Mykanowie oraz Pani Małgorzata Rożniewska – SP w Wierzchowisku. Miejsce pierwsze przypadło świetnie przygotowanej drużynie z SP im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie, drugie zawodnikom z SP im. Marcina Kacprzaka w Starym Cykarzewie, a trzecie uczniom z SP im. Jana Pawła II w Lubojnie. Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich Opiekunom za zaangażowanie, miłą atmosferę i dobrą zabawę. Już dziś zapraszamy do nas za rok na kolejną edycję konkursu mitologicznego.

Edyta Nadolska
SP w Starym Cykarzewie

 

          

Data opublikowania: 12:49, 11 kwietnia 2017

Kategorie: Aktualności