XVII Dożynki Powiatu Częstochowskiego

28 sierpnia  na kompleksie sportowo-rekreacyjnym  „Brzózki” w Przyrowie odbyły się Dożynki Powiatu Częstochowskiego. Uroczystość rozpoczęła uroczysta msza dożynkowa odprawiona w Kościele PW. Św. Doroty w Przyrowie, następnie barwny korowód prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP Mykanów pod batutą Krzysztofa Witczaka oraz zespół Mażoretek przemaszerował ulicami Przyrowa na miejsce uroczystości.

 

Delegacja Gminy Mykanów z Panem Wójtem Dariuszem Pomadą oraz Zespołem Śpiewaczo Obrzędowym „Borowianki” godnie reprezentowała naszą społeczność, przepiękny tradycyjny wieniec, ładne stroje wyróżniały naszych przedstawicieli. Po dotarciu na miejsce rozpoczęła się część oficjalna, której oprawę muzyczną zapewniła nasza orkiestra. Następnie swoim koncertem oraz pokazem tanecznym zespołu Mażoretek zainaugurowała część artystyczną dożynek. Gmina Mykanów tradycyjnie już przygotowała namiot promocyjny, którego przewodnim motywem była prezentacja połączonych sołectw Borowna i Borowna Kolonii. W namiocie zaprezentowano wystawę drzew i krzewów z gospodarstwa szkółkarskiego „Wróblewscy”, do skosztowania były owoce z gospodarstwa sadowniczo-szkółkarskiego „WIERUS”, prezentację pieczywa przygotowała piekarnia Pana Marka Białasa z Grabowej, wystawę rękodzieła artystycznego przygotowała Pani Anna Cebula, wystawę płodów rolnych gospodarstwo Państwa Anity i Roberta Worwągów z Borowna, a Zespół Śpiewaczo Obrzędowy „Borowianki” przygotował degustację ciast, chleba ze smalcem oraz kultowej już kapusty przygotowanej przez kierowniczkę zespołu Panią Stanisławę Kopcik. W namiocie można było spróbować tkania chodnika na krosnach oraz mielenia zboża na żarnach. Całokształt dekoracji oraz ustawienia naszego namiotu wykonała tradycyjnie już Pani Magdalena Flis z Radostkowa Kolonii.

 

Podczas uroczystości dożynkowych nie zabrakło też nagród i wyróżnień dla naszych rolników, i tak nagrodę w kategorii „Przodujący Producent Rolny” otrzymało gospodarstwo Państwa Magdaleny i Piotra Stępel z Lubojenki a wyróżnienie w kategorii „Ekologiczna Zagroda” otrzymało gospodarstwo Państwa Moniki i Piotra Merców z Radostkowa. Gratulujemy im wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

 

Miłym akcentem artystycznym uroczystości dożynkowych był występ naszego mieszkańca, finalisty programu „Mast be de music” Pana Jacka Miernikiewicza, który jako jedna z gwiazd wieczoru zabawiał zebranych.

 

W ten sposób XVII dożynki Powiatu Częstochowskiego w Przyrowie z mocnym akcentem Gminy Mykanów przeszły do historii.

{phocagallery view=category|categoryid=347|limitstart=0|limitcount=57}

 

 

 

 

Data opublikowania: 11:28, 29 sierpnia 2016

Kategorie: Aktualności