Wyjazd na Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach

Zapraszamy zainteresowanych rolników na wspólny autokarowy wyjazd na XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH do Kielc, który odbędzie się w dniu 28 marca 2015 r. (sobota). Koszt wycieczki – 30,- zł od 1 osoby w tym: przejazd, ubezpieczenie i bilet wstępu na Targi. Wyjazd z Mykanowa o godz. 6.00 spod Urzędu Gminy. Planowany powrót do Mykanowa około godz. 18.00.  Organizatorem wyjazdu jest Urząd Gminy w Mykanowie oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Bliższe informacje i zapisy w Urzędzie Gminy, pok nr 1 (rolnictwo).

 

Osoby do kontaktu:
– Adam Wochal – UG Mykanów, tel. 34 3288019 w.33, kom. 693 542 216.
– Olga Susek – ODR Cz-wa, tel. 515 275 898

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w terminie do 25 marca 2015 r (należy podać numer pesel – konieczne do ubezpieczenia).

 

Tegoroczne XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH odbędą się w dniach w dniach 27-29 marca. Ponad 600 dobrze znanych na rynku wystawców z kilkunastu krajów na blisko 60 tysiącach metrów kwadratowych zaprezentuje sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Z ich ofertą zapoznaje się corocznie około 55 tysięcy zwiedzających, którzy mogą także skorzystać z fachowych porad konsultantów najważniejszych branżowych instytucji.
To największe targi rolnicze w halach w Polsce i najważniejsze wydarzenie tego typu w środowisku rolniczym.
Targi AGROTECH to najlepsza okazja by zadecydować, jak w najlepszy sposób spożytkować pieniądze płynące z dopłat w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Pomoc finansowa w ramach PROW skierowana będzie głównie do sektora rolnego a planowane dofinansowanie wspomoże modernizację i restrukturyzację gospodarstw rolnych. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych, a wśród nich Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prestiż wystawy podkreślają również towarzyszące Targom wydarzenia m.in. wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza Roku czy Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz skierowane do wszystkich zwiedzających specjalistyczne konferencje i szkolenia.
W tym samym czasie w halach Targów Kielce odbędą się XV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, na których zaprezentowane zostaną przede wszystkim narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna.

Data opublikowania: 14:47, 17 marca 2015

Kategorie: Aktualności