Wyjazd na Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach

Zapraszamy rolników i wszystkich zainteresowanych na wspólny autokarowy wyjazd na XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH do Kielc, który odbędzie się w dniu 17 marca 2018 r. (sobota). Koszt wycieczki – 10,- zł od 1 osoby w tym: przejazd, ubezpieczenie i bilet wstępu na Targi. Wyjazd autokaru z Cykarzewa Północnego o godz. 6.00. Zbiórka uczestników na parkingu przy Urzędzie Gminy w Mykanowie o godz. 6.15. Planowany powrót do Mykanowa około godz. 16.30.


Organizatorem wyjazdu jest Urząd Gminy w Mykanowie oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Bliższe informacje i zapisy w Urzędzie Gminy, pok. nr 1 (rolnictwo). Osoby do kontaktu:
– Adam Wochal – UG Mykanów, tel. 34 3288019 w.33, kom. 693 542 216,
– Olga Susek – ŚODR Cz-wa, tel. 515 275 898

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w terminie do 14 marca 2018 r. (należy podać adres i numer pesel – konieczne do ubezpieczenia). Wyjazd na targi dofinansowany jest przez Urząd Gminy w Mykanowie.

Tegoroczne XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  odbędą się w dniach w dniach 16-18 marca. Z roku na rok Międzynarodowe  Targi Techniki Rolniczej AGROTECH pokazują coraz większe możliwości. Rosnąca frekwencja, która w 2017 roku osiągnęła rekordową liczbę 71 250 zwiedzających, którzy mają okazję zobaczyć ekspozycję zgromadzoną w 11 halach wystawienniczych czyni z kieleckiej wystawy wydarzenie rolnicze każdego sezonu wiosennego. Zakres branżowy targów techniki rolniczej w Kielcach to: nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, jak również nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie.
Podczas XXIII edycji targów AGROTECH, które odbyły się od 17 do 19 marca 2017 roku, zaprezentowało się 700 wystawców z 20 krajów. W tym samym czasie w halach Targów Kielce odbędą się XVIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
Zakres branżowy targów obejmuje wszystko co potrzeba do prowadzenia efektywnej i nowoczesnej gospodarki leśnej: narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, ochronę przeciwpożarową, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu, nowoczesne systemy informatyczne, mapy, także zagadnienia gospodarki łowieckiej.
Nie byłoby wystawy LAS-EXPO 2018 bez obecności Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, oraz wielu nadleśnictw. To na ich stoiskach zwiedzający będą mogli się spotkać ze specjalistami i porozmawiać o zrównoważonej gospodarce leśnej, odnowieniach, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych.

 

Data opublikowania: 09:52, 8 marca 2018

Kategorie: Aktualności