Wiosna zawitała do Cykarzewa

Dnia 21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji w przedszkolu w Starym Cykarzewie pojawił się tajemniczy gość. Piękna peleryna cała w motylach, żonkile we włosach, słoneczny błysk w oku – każdy był pod olbrzymim wrażeniem pięknej damy.Gdy tylko przekroczyła próg sali podziwom i zachwytom nie było końca.

 

 

Pani Wiosna przywitała się ze zgromadzonymi przedszkolakami i odtańczyła wiosenny taniec. W koszyczku, który przyniosła były przygotowane przez nią niespodzianki – zadania dla dzieciaków. Pierwsze zadanie było trudne. Jego rozwiązania podjęła się grupa starszaków. Z pomocą nauczycielki dzieci fantastycznie poradziły sobie z ułożeniem wyrazów z rozsypanych sylab. Następnie nasz gość zaprosił przedszkolaki do zabawy „Bocian i żaby”. Kolejno zadanie wylosowały maluchy. Rozwiązywanie wiosennych zagadek to przecież prosta i świetna zabawa.

 

Potem Pani Wiosna zaprosiła wszystkie dzieci do „Zielonek Krainy”. Żeby się do niej dostać trzeba mieć magiczny, zielony bilet. Radością i okrzykom nie było końca w poszukiwaniu odpowiedniego bileciku. Dzieciaki stworzyły pędzący pociąg  z Panią Wiosną do znanej piosenki i szalały na dywanie.

 

Następne zadania jakie wylosowały średniaki to ozdabianie sukni pani wiosny. W tej konkurencji każda grupa mogła wykazać się swoim zdolnościami plastycznymi. Maluchy, średniaki i straszaki rewelacyjnie udekorowały swoje suknie. Każdy może ja zobaczyć  i podziwiać odwiedzając nasze przedszkole 🙂

 

Po tak twórczej pracy przedszkolaki zaprosiły Panię Wiosnę do zabawy „Na zielonej łące”. Po szalonych podskokach nadszedł czas na odpoczynek. Dzieci zostały poczęstowane zielonym sokiem.

 

Pani Wiosna świetnie bawiła sie z naszymi przedszkolakami ale czas jej wizyty nieubłagalnie dobiegł końca. Nasz gość podziękował za gościnę i wspaniale spędzony czas, a następnie pożegnał się.

 

Wesoły humor, frajda, i rozradowanie były w naszych sercach jeszcze przez długi czas i oby pozostały na całą WIOSNĘ!.

{phocagallery view=category|categoryid=264|limitstart=0|limitcount=8}

 

 

 

 

Data opublikowania: 06:28, 31 marca 2014

Kategorie: Aktualności