Wiosenne inspiracje przedszkolaków z Cykarzewa

Wychowanie plastyczne w przedszkolu odgrywa szczególną rolę, gdyż rozwija i wzbogaca możliwości artystyczne dziecka. Ponadto zespala ono ze sobą procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju osobowości dziecka. Zajęcia plastyczne  dają przedszkolakom radość i zadowolenie.

 

 

Podczas codziennych zajęć w przedszkolu, dzieci tworzą wiele prac plastycznych, które następnie są prezentowane w szatni naszego przedszkola, w pobliskim Ośrodku Zdrowia, w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Starym Cykarzewie.

 

Wiosna to taka pora roku, która inspiruje do twórczej pracy. Nauczycielki  wprowadzają dzieci  w zaczarowany świat plastyki, w związku z tym prace ich wykonywane są różnorodnymi technikami. Przedszkolaki składają: origami płaskie z koła, z kwadratu, przestrzenne,  malują techniką mokre w mokrym, pastelami, kredkami i węglem. Dużym powodzeniem cieszą się także prace z użyciem dziurkaczy ozdobnych i wszelkiego rodzaju wycinankami. Oprócz tego dzieci chętnie biorą udział w zajęciach z wykorzystaniem masy solnej, plasteliny i innych  materiałów kreatywnych.

 

Serdecznie zapraszam do obejrzenia twórczości plastycznej przedszkolaków ze Starego Cykarzewa.

{phocagallery view=category|categoryid=268|limitstart=0|limitcount=20}

Data opublikowania: 07:10, 5 maja 2014

Kategorie: Aktualności