Wielkie święto pierwszaków w Cykarzewie

8 października 2014 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wstąpili w poczet braci szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci musiały pokazać, co już umieją, wiedzą. Przeobrażenia przedszkolaków w uczniów podjął się Wielki Magik wraz ze swymi pomocnikami. Sprawili oni, że Budrysi, czyli stworzenia kudłate, sękate i niesforne, stały się czyste, ugładzone i naznaczone piętnem kredy szkolnej…

 

Następnie dzieci pomyślnie przeszły próbę wiedzy, której zostały poddane. Milusińscy pięknie śpiewali, recytowali i udowodnili zebranym, jak dużo zdążyli się już nauczyć. Pochwalili się m.in. znajomością zasad właściwego zachowania się, zasad bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej. Recytowany przez nich wiersz W. Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” wprowadził podniosły nastrój, który towarzyszył wszystkim także wtedy, gdy dzieci chwaliły się wiedzą o Polsce, swej Ojczyźnie.

Później, po odśpiewaniu hymnu narodowego, nastąpił bardzo uroczysty moment ślubowania, po którym dzieci stały się uczniami, ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami. Kolejna ważna chwila to pasowanie na uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Marcina Kacprzaka w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie. Pasowania dokonała Pani dyrektor mgr Małgorzata Chodecka. Wychowawczynie klas pierwszych – Pani mgr Zofia Kajdana i pani mgr Magdalena Stobiecka wręczyły swym podopiecznym piękne dyplomy i legitymacje szkolne, potwierdzające przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Od swych Rodziców milusińscy otrzymali rożek obfitości pełen słodyczy.

Na zakończenie akademii głos zabrała Pani dyrektor mgr Małgorzata Chodecka, która życzyła pierwszakom zapału do pracy, samych dobrych ocen i uśmiechu każdego dnia. Pani dyrektor podziękowała Paniom wychowawczyniom kl.I a i kl.I b za perfekcyjne przygotowanie uczniów do tak ważnej uroczystości i życzyła im sukcesów w pracy, a Rodzicom  złożyła życzenia pociechy z dzieci, radości.

 

Następnie uczniowie rozeszli się do swych sal na poczęstunek przygotowany przez Rodziców  oraz pamiątkowe zdjęcia z tej uroczystości.

 

Data opublikowania: 09:42, 23 października 2014

Kategorie: Aktualności