Wieczór poetycki w Starym Cykarzewie

Miłość, przemijanie, śmierć – to główne myśli wieczoru poetyckiego, który odbył się dn. 27 XI 2013r. w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie. Celem montażu słowno-muzycznego było uświadomienie wszystkim zebranym, że życie przemija i  trzeba korzystać z niego póki jest czas,nauczyć się naprawdę kochać i darzyć przyjaźnią.

Serię wierszy ks.Jana Twardowskiego, Edwarda Stachury i przemyślenia Paulo Coelho urozmaiciły piosenki takie jak: „Szczęście”, „Do kołyski”, czy „Albo być albo mieć”. Podczas wieczoru panowała niezwykła atmosfera, a nastrój wzbogacony był specjalną scenerią, blaskiem świec i liryczną muzyką. Widzowie usłyszeli i mogli przemyśleć bardzo ważne słowa :”nie jest za późno”, „śpieszmy się KOCHAĆ LUDZI”.

Zaproszeni goście: Wójt gminy Mykanów p.Krzysztof Smela, jego z-ca p.Jacek Staniewski, radny p. Jan Mądry, Rada Rodziców, rodzice i uczniowie docenili piękno poezji i zaangażowanie występujących uczniów. Pan Wójt Jacek Staniewski mile zaskoczył słuchaczy recytacją własnego wiersza „Anioły”. Pan Wójt Krzysztof Smela nie szczędził słów pochwały i uświadomił zebranym, że wszystko zależy od nas „być albo mieć”. Pani dyrektor M.Chodecka podsumowała piekno i mądrość, które wypłynęły ze strof poetyckich.

Wieczór przygotowali uczniowie, absowlenci wraz z nauczycielami: Joanną Rodziewicz, Wiolettą Rachwalik, Krzysztofem Rogozikiem. Pojawili się także nauczyciele, którzy interpretowali poezję wraz z uczniami.

Wyrażamy głęboka nadzieję, że w takiej magii poezji spotkamy się znów za rok.

{phocagallery view=category|categoryid=252|limitstart=0|limitcount=3}

Data opublikowania: 08:49, 9 grudnia 2013

Kategorie: Aktualności