„Wędrująca książka” w Wierzchowisku

Przedszkole w Wierzchowisku wzięło udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Wędrująca książka” autorstwa Anny Tuczyńskiej. Zadaniem tego projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych oraz nawiązywanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.

Projekt „Wędrująca książka” odnosi się do:

  • priorytetu polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, jakim jest „upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, a także:

  • podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” i uwzględnia następujące obszary:

Obszar 3 – Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci.

Obszar 14 – Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.

Każda grupa przedszkolna pod kierunkiem nauczycieli Magdaleny Bałdys i Katarzyny Kłudki, Agnieszki Ciesielskiej, Klaudi Perkowskiej i Katarzyny Dąbrowskiej pracowała w różnych 10 osobowych grupach rozprzestrzenionych na terenie całej Polski. Każda grupa przedszkolna napisała pierwszy rozdział swojej książki i wysyła ją do kolejnej placówki, w której dzieci wraz z nauczycielem redagowały kolejne jej rozdziały i wysyłały dalej. Wspólnym tematem wszystkich książek była dziewczynka o imieniu Ola. Główna bohaterka przeżywała różne przygody, bywała w ciekawych miejscach i napotykała różne osobliwości na swojej drodze. Do nas wróciły gotowe, pełne przygód, ciekawe książki. Nasze przedszkolaki także redagowały kolejne rozdziały w dziecięciu pozostałych książkach innych placówek. Cieszymy się, że mogliśmy wziąść udział w tak ciekawym projekcie. Jesteśmy dumni z naszych ksiażek, bo sami byliśmy ich autorami. Otrzymaliśmy również przepiękny certfikat.

mgr Magdalena Bałdys

wedrujaca-ksiazka

Data opublikowania: 14:13, 30 maja 2017

Kategorie: Aktualności