Wakacyjna ROBOSFERA

ROBOSFERA to cykl zajęć dla dzieci i młodzieży z Gminy Mykanów. Projekt odbywa się w ramach Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie i jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Mykanów „Mykanów, tu chce się żyć.” Pierwszym etapem realizacji projektu było zorganizowanie Pikniku Naukowego na Hali Sportowej w Mykanowie, który zgromadził w sumie ponad 600 uczestników z terenu gmin LGD. Podczas pikniku dzieci i młodzież mogły zapoznać się z różnymi nowinkami technologicznymi, takimi jak drukarka 3D, skorzystać z możliwości zobaczenia świata wirtualnego w trójwymiarowym obrazie, zagrać w gry interaktywne  oraz zbudować własnego robota.

Drugi etap realizacji projektu to półkolonie z robotyką odbywające się w sześciu placówkach naszej gminy: Borowno, Broniszew, Cykarzew, Czarny Las, Mykanów i Wierzchowisko. W każdej szkole grupa dzieci i młodzieży pod okiem trenera buduje i programuje roboty, które każdy uczestnik tworzy samodzielnie. Roboty te potrafią się poruszać, omijać przeszkody czy sortować kolorowe klocki. Wykonawcą usługi jest firma Roboty i Spółka posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu takich zajęć dla młodych ludzi.

Koordynatorem projektu z ramienia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Mykanów „Mykanów, tu chce się żyć”  jest nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borownie – Karolina Dziubińska.

 

 

 

Data opublikowania: 13:05, 29 czerwca 2018

Kategorie: Aktualności