W marcu sterylizacja taniej

W marcu 2018, na terenie całego kraju, niektóre placówki weterynaryjne zgodziły się na wykonywanie zabiegów sterylizacji/kastracji po preferencyjnej, niższej cenie. Dzięki zrezygnowaniu z większej części zysku przez lekarzy weterynarii, będziecie państwo mogli skorzystać z tańszych zabiegów sterylizacji/kastracji zwierząt domowych, przez cały marzec.

Ogólne zasady akcji są następujące:

 

  1. Akcja Sterylizacji trwa cały marzec. W tym czasie w placówkach weterynaryjnych umieszczonych na liście obowiązują niższe ceny zabiegów sterylizacji/kastracji kotów i psów.
  2. Zwierzę zapisywane przez opiekuna na zabieg powinno być w dobrym stanie zdrowia oraz odpowiednio przygotowane do zabiegu (operacji).
  3. Na operację należy umówić się z lecznicą przynajmniej na 1 dzień przed planowanym zabiegiem

 

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej:www.akcjasterylizacji.pl

 

Pamiętajmy, że sterylizując zwierzę poprawiamy stan jego zdrowia, ograniczamy liczbę zwierząt porzucanych i bezdomnych.

Ograniczamy cierpienie małych kociąt i szczeniąt pozostawianych bez opieki, umierających z powodu chorób typu koci katar, parwowiroza itp.

Sterylizacja suki , kotki czy kastracja psa lub kocura , to zabieg chirurgiczny, na skutek którego zwierzę staje się nieodwracalnie bezpłodne. Samicom usuwa się jajniki, jajowody i macicę, samcom jądra i najądrza. Wysterylizowana samica nigdy już nie będzie miała potomstwa i cieczki, wykastrowany samiec nie będzie więcej odczuwał popędu płciowego.

Zwierzęta wracają do zdrowia raptem w ciągu kilku dni po zabiegu

 

Data opublikowania: 13:27, 9 marca 2018

Kategorie: Aktualności