VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Przyrodzie

Dnia 17 kwietnia 2012 r. w Przedszkolu w Kuźnicy Kiedrzyńskiej odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Przyrodzie dla dzieci 6–letnich. Współorganizatorem turnieju było Przedszkole w Lubojnie. Celem konkursu było rozbudzenie u dzieci zainteresowań przyrodą oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do przyrody. Do konkursu przystąpiło 8 dwuosobowych drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy. Nad  prawidłowym przebiegiem czuwało jury w osobach: z-ca Wójta Pan Jacek Staniewski, mgr Alina Mazoń – dyrektor  Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Lubojnie, mgr Grażyna Skrok – dyrektor  Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej  oraz ekspert w osobie Pani Marleny Chudzik- podleśniczy Nadleśnictwa Kłobuck.

„Przyrodniczą zabawę” poprzedziła cześć artystyczna w wykonaniu 6-latków  pod  kierunkiem mgr Katarzyny Walczak. Zmagania  konkursowe prowadzone były przez nauczycielki: mgr Edytę Pijankę oraz mgr Martę Tyfel.  W dalszej części, dzieci przystąpiły do rozwiązywania zadań, oprócz wielu odpowiedzi na pytania dotyczące przyrody dzieci układały puzzle, odgadywały odgłosy zwierząt, rozpoznawały po dotyku okazy przyrodnicze, wskazywały różnice między obrazkami oraz rozwiązywały zagadki „łowiąc rybki w stawie”. Zadania nie były łatwe ale każda z drużyn poradziła sobie znakomicie z ich rozwiązaniem.

Czekając na wyniki uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek a szanowne jury przystąpiło do zliczania punktów. Ocena jury była zgodna:

  • I miejsce – Drużyna z Przedszkola w Kuźnicy  Kiedrzyńskiej
  • II miejsce – Przedszkole w  Borownie
  • III miejsce – Przedszkole w Starym Cykarzewie i Lubojnie

Kolejne miejsca zdobyły Drużyny ze Starego Kocina, Starego  Broniszewa, Wierzchowiska  i Radostkowa. Po ogłoszeniu wyników nastąpiło uroczyste nagrodzenie zwycięzców i uczestników konkursu. Dzieci  otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki przyrodnicze oraz symboliczne medale ufundowane przez Nadleśnictwo Kłobuck.    

Naszym Małym Przyrodnikom życzymy wielu sukcesów w nauce i radości w odkrywaniu tego, co jest jeszcze dla nich tajemnicą. Pani Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Przedszkola  w Kuźnicy Kiedrzyńskiej składają serdeczne podziękowania członkom jury oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego konkursu.

 

                                                                                                     opracowały nauczycielki:

                                                                                                                      mgr Edyta Pijanka

                                                                                                                      mgr Marta Tyfel


{phocagallery view=category|categoryid=193|limitstart=0|limitcount=7}

Data opublikowania: 10:07, 25 maja 2012

Kategorie: Aktualności