Urodziny Papieża Polaka w Lubojnie

Dnia 18 maja 2018 roku już po raz dwunasty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubojnie obchodziliśmy Dzień Patrona. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy przemarszem uczniów, wychowawców i nauczycieli ze sztandarem szkoły do kościoła parafialnego, w którym uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Roberta Rajczyka.

Następnie całą społecznością szkolną uczestniczyliśmy w apelu, podczas którego została przypomniana postać naszego Patrona. Oglądaliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice klasy VII : Roksanę Bartelak, Natalię Migoń i Julię Zyskowską pod opieką pań Aleksandry Panek i Anety Gil. W trakcie spotkania wspomnieliśmy o rozpoczynającym się w szkole projekcie „Autorzy Niepodległej” związanym z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Obejrzeliśmy plakaty przedstawiające sylwetki wybitnych Polaków.

Kolejnym punktem naszego świętowania było wykonanie prac plastycznych przybliżających sceny z życia i pielgrzymek Jana Pawła II. Po obejrzeniu ciekawych i oryginalnych prac  przystąpiliśmy do konkursu poświęconego Temu Wybitnemu Polakowi. W rozgrywkach  rywalizowały  cztery drużyny składające się z przedstawicieli klas I –VII. Wszyscy uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą – odpowiadali „śpiewająco” na trudne pytania.

Wzmocnieni duchowo i wzbogaceni sentencjami Jana Pawła II zakończyliśmy tegoroczne obchody.

Data opublikowania: 09:15, 1 czerwca 2018

Kategorie: Aktualności