Uroczysty finał Konkursu Plastycznego dla dzieci z mnóstwem atrakcji

W czwartek 10 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Uroczysty Dzień Dziecka miał charakter zamknięty i odbywał się w ścisłym reżimie sanitarnym. Dzieci podzielone na grupy z wielką ochotą uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach.

Spośród 983 prac nadesłanych z terenu województwa śląskiego, aż 21 zostało wyróżnionych, z tego tytułu dzieci zostały hojnie docenione przez organizatorów przedsięwzięcia.

Współorganizatorami i sponsorami imprezy byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy oraz PZU, do organizacji spotkania włączyła się także Komenda Miejska Policji
w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Państwowa Straż Pożarna i Lasy Państwowe-Nadleśnictwo Złoty Potok..

Dyrektor OR KRUS w Częstochowie – Piotr Dobosz wręczył laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody m.in.: rowery, drony, tablety, smart bandy i wiele innych gadżetów. Przy okazji skierował kilka słów do dzieci, podkreślając ich niezwykłe zdolności i wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

Wśród laureatów nagrodzonych w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3) III miejsce przyznano Sabinie Smaga, uczennicy klasy „0” SP w Koninie,
II miejsce –
Indze Pliczko, uczennicy 1 klasy SP w Woźnikach. Zwyciężyła w tej grupie wiekowej Barbara Sarnowska – uczennica klasy „0” SP w Dąbrowie Zielonej.

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8), III miejsce przyznano Damianowi Olejnikowi, uczniowi 6 klasy SP w Koninie, II miejsce – Nadii Jaworskiej, uczennicy klasy 4 SP
w Kulejach. Zwyciężyła w tej kategorii
Maja Gajęcka, uczennica 4 klasy SP
w Krzyżanowicach.

Pracownicy KRUS przygotowali specjalną wystawę z wyróżnionymi pracami dzieci,
co pozwoliło swobodnie podziwiać niezwykłą kreatywność naszych pociech.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele atrakcji i zabaw, a wśród nich m.in.: zamki dmuchane i trampoliny, symulator zdarzeń drogowych, pokaz psów i koni policyjnych, pokazy strażackie, malowanie twarzy, tory sprawnościowe. Dzieci poznały również tajniki dbania o środowisko, dzięki wielu ciekawostkom zaprezentowanym przez pracowników Nadleśnictwa Złoty Potok.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony aktywnie na świeżym powietrzu, na szczęście pogoda dopisała, a najmłodsi korzystali do woli z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za aktywny udział
w konkursach organizowanych przez KRUS i zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału
w kolejnych.

Data opublikowania: 09:06, 17 czerwca 2021

Kategorie: Aktualności