Uczniowie z Lubojny uroczyście zakończyli rok szkolny

Uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2016/2017  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubojnie tradycyjnie rozpoczęła się przemarszem uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców ze sztandarami szkoły do kościoła parafialnego, w którym wszyscy  uczestniczyli we mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Roberta Rajczyka.

Dalszy ciąg uroczystości przebiegał już w szkole.  W sali gimnastycznej odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Małgorzaty Lubkiewicz. Przedstawienie zatytułowane „Dziennik pokładowy” przeniosło nas w zakątki mórz i oceanów, gdzie  spotkaliśmy się z postaciami piratów, inspirowane  serią filmów pt. ”Piraci z Karaibów”. Spektakl dostarczył nam  wspaniałych przeżyć i dużej dawki śmiechu. Następnie głos zabrała pani dyrektor Alina Mazoń, która podsumowała cały miniony rok szkolny i wraz z wychowawcami, przewodniczącą Rady Rodziców wręczała uczniom nagrody książkowe  za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Rozdane zostały też wyróżnienia za wzorową frekwencję, czytelnictwo, pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz dyplomy dla najwybitniejszych sportowców szkoły. Docenieni zostali również rodzice , którzy bardzo zaangażowali się w wolontariat pracowniczy. Wręczono im certyfikaty za aktywne uczestnictwo w projekcie Rodzic Zawodowiec.

 

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor odczytała list Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, w którym zawarte były podziękowania za codzienny trud  i życzenia wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

 

Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, aby w nagrodę za swoją ciężką pracę w ciągu całego roku szkolnego otrzymać upragnione świadectwo szkolne.

 

 

Data opublikowania: 11:08, 10 lipca 2017

Kategorie: Aktualności