Turniej Siatkarski ZMW

Dnia 22 października 2017 roku w Hali Sportowej w Mykanowie odbył się Turniej Siatkarski ZMW. Piękna arena zmagań, zmotywowane drużyny, kibice na trybunach, wszystko układało się idealnie. Na parkiecie w Mykanowie pojawiło się 7 drużyn z następujących miejscowości: Brzeźnica, Borowno, Biała, Opatów, Grabowa, Kocin oraz Stary Cykarzew. Na początku wszystkich zgromadzonych powitał przewodniczący Zarządu Powiatowego ZMW kolega Konrad Kokoszka. Następnie sędziowie podzieli drużyny na dwa koszyki, z którego do półfinałów wychodziły dwie najlepsze drużyny.

Atmosfera od początku była „gorąca”, a walka toczyła się o każdy punkt, o czym świadczą wyniki dwóch pierwszych meczy. W pierwszej grupie naprzeciw siebie stanęli przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego, drużyna z Opatowa okazała się lepsza w starciu z kolegami z Białej, wygrywając 2:1 po tie-breaku (15:13,14:16,12:15). Podobny wynik padł w meczu pomiędzy ZMW Kocin, a drużyną z Grabowej.

Kolejne pojedynki dostarczały coraz większych emocji. Na trybunach można było słyszeć głośny doping, a niektórzy z zawodników wcielali się w rolę konferansjerów, czym rozgrzewali publiczność. Ostatecznie z grupy A ‘wyszły’ zespoły z Opatowa oraz Białej, a gorycz porażki musiała przełknąć ekipa z Borowna. W grupie B bezkonkurencyjna okazała się drużyna Volley Dream Team Brzeźnica, która wygrała wszystkie swoje pojedynki, tracąc  tylko jednego seta.  Do ciekawej sytuacji doszło w rywalizacji o drugie miejsce, ostatecznie zajęła je drużyna z Kocina, która wygrała bezpośredni pojedynek z Grabową. Ostatnie miejsce w grupie B przypadło Staremu Cykarzewowi.

Półfinał na swoją stronę rozstrzygnęli przedstawiciele ZMW Kocin oraz Brzeźnica, którzy okazali się lepsi odpowiednio od Opatowa (2:0; 15:12, 15:13) oraz Białej (2:1; 15:12, 12:15, 15:8). W meczu o trzecie miejsce emocje były niesamowite, ostatecznie tą zaciętą rywalizację wygrała drużyna z Białej. Równie ciekawy i emocjonujący był sam finał, obie drużyny zmobilizowały się, a walka toczyła się o każdy punkt. Mimo iż Kociniacy byli blisko tie-breaka, ostatecznie przegrali 2:0 (10:15,13:15), a laur zwycięzcy powędrował do ekipy z Brzeźnicy.

Na koniec dokonano uroczystego uhonorowanie zwycięzców. Zwycięskie drużyny otrzymały wartościowe upominki oraz puchary. Ponadto wybrano MVP Turnieju, którym został Przemysław Łyko z Volley Dream Team Brzeźnica.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom oraz osobom, które pomogły przy organizacji wydarzenia. Liczymy, że w przyszłości uda się zrealizować kolejne duże siatkarskie imprezy w naszej gminie.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Gminy Mykanów w ramach gminnego programu ochrony zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Autor: Szymon Migoń

Data opublikowania: 12:15, 6 listopada 2017

Kategorie: Aktualności