Turniej siatkarski w Starym Kocinie

16 lutego 2014 roku odbył się „I Turniej Siatkarski w Starym Kocinie” pod patronatem Wójta Gminy Mykanów. Do szkoły podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii przybyły ekipy z Kokawy, Mykanowa, Radostkowa, Lubojenki. Kocin reprezentowały dwie drużyny, ponadto w turnieju grała drużyna kocińsko-mykanowska pod nazwą Harpagany.

Na sali gimnastycznej pojawili się również: radny Gminy Mykanów Józef Hombek, sołtys Starego Kocin Mirosław Małek, sołtys Nowego Kocina Grzegorz Grabara, prezes OSP Jarosław Migoń oraz wielu mieszkańców naszej małej miejscowości. Rozgrywki rozpoczęły się około 9:30, a mecze rozgrywane były w systemie pucharowym, co nie podobało się wszystkim ekipom. Już pierwsze mecze zapowiadały się niezwykle ciekawie, ponieważ naprzeciw siebie stanęły: Kocin z Borownem, Mykanów z Harpaganami, Kocin II z Radostowem oraz Lubojenka z Kokawą.

 

Po rozegraniu meczów czterech pierwszych par nadszedł czas na poczęstunek, którym był swojski bigos. Po napełnieniu brzuchów zawodnicy rozpoczęli półfinały, z których później wyłonili się kandydaci do walki o VII, V, III oraz zaszczytne I miejsce. Po zaciętym pojedynku o III miejsce, w którym ostatecznie Harpagany okazały się lepsze od Radostkowa, nadszedł czas na finał. Mimo głosów, że system jest nieco niesprawiedliwy sądzę, że naprzeciw siebie stanęły najlepsze ekipy. Świadczyć może o tym niezwykle zacięty pojedynek drużyn z Kocina i Kokawy. Walka toczyła się o każdy punkt. W pierwszym secie minimalnie wygrali Kociniacy (30:28), kolejna partia należała do gości z Kokawy (25-22). Jednak w tie-breaku pełnym emocji to ekipa z Kocina postawiła „kropkę nad i”, wygrywając 17-15. Wrzawa na trybunach była ogromna, a emocje dorównywały tym, które w sobotę przeżywała cała Polska podczas skoków Kamila Stocha. Na koniec uroczyście wręczono puchary najlepszym ekipom oraz rozdano pamiątkowe kubki wszystkim uczestnikom turnieju oraz osobom,które wsparły Związek Młodzieży Wiejskiej w Starym Kocinie przy organizacji tego przedsięwzięcia.

 

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim drużynom, które stawiły się w niedzielny poranek w Starym Kocinie, Wójtowi Gminy Mykanów Krzysztofowi Smeli za pomoc finansową, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Marzannie Figzał za użyczenie szkoły, Anicie Szewczyk-Żywiołek za pomoc podczas turnieju, Korneli Włodarczyk, która była sędzią. Szczególne podziękowania należą się osobom, które zasponsorowały poczęstunek: Adamowi i Marcie Tyfel, Andrzejowi i Jolancie Binkowskim, Agnieszce i Robertowi Siwiak, Aleksandrze i Jarosławowi Migoń.

Klasyfikacja końcowa:

1. Kocin
2. Kokawa
3. Harpagany
4. Radostków
5. Lubojenka
6. Borowno
7. Mykanów
8. Kocin II

 

{phocagallery view=category|categoryid=262|limitstart=0|limitcount=13}

Data opublikowania: 10:32, 4 marca 2014

Kategorie: Aktualności