Tablica upamiętniająca katastrofę lotniczą w Topolowie poświęcona

W niedzielę 5 lipca – w pierwszą rocznicę katastrofy samolotu w Topolowie na cmentarzu parafialnym w Mykanowie odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej to tragiczne wydarzenie. Uroczystości w których wzięły udział rodziny ofiar, mieszkańcy Topolowa i Radostkowa, którzy jako pierwsi próbowali nieść pomoc poszkodowanym, przedstawiciele służb ratowniczych, Aeroklubu Częstochowskiego a także władz gminnych i powiatowych rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Leonarda w Mykanowie.

 

Wójt Gminy Mykanów przemawiając do zgromadzonych podkreślił trudny do ogarnięcia rozmiar tragedii jaka rozegrała się przed rokiem na terenie Gminy Mykanów. Aby pamięć o tym smutnym wydarzeniu nie wygasła, Urząd Gminy w Mykanowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie oraz Aeroklubem Częstochowskim postanowił ufundować symboliczną mogiłę z tablicą pamiątkową. Wójt Dariusz Pomada jeszcze raz podziękował wszystkim którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia przystąpili do ratowania ludzi z rozbitego samolotu. Wraz z Sekretarzem Powiatu Częstochowskiego – Leonardem Krawczykiem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Mykanów – Włodzimierzem Cichoniem Wójt Gminy Mykanów wręczył zaangażowanym w akcję ratunkową mieszkańcom Topolowa i Radostkowa, oraz strażakom z OSP z terenu naszej gminy, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu pamiątkowe statuetki i podziękowania.

Po mszy świętej ksiądz proboszcz Marcin Bachorski poświęcił symboliczną mogiłę ofiar katastrofy na cmentarzu parafialnym.

Przy tablicy złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze, a krążący nad cmentarzem samolot Aeroklubu Częstochowskiego przypomniał o pasji osób, które zginęły, oddając im jednocześnie hołd.

„Niech Pamięć  o nich trwa…”

 

{phocagallery view=category|categoryid=312|limitstart=0|limitcount=6}

 

 

 

 

Data opublikowania: 09:15, 7 lipca 2015

Kategorie: Aktualności