Święto Edukacji Narodowej w Starym Cykarzewie

W dniu 11 października 2013r. w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie miała miejsce akademia z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Marcina Kacprzaka. Uroczystość zaszczycił swym przybyciem Wójt Gminy Mykanów Pan Krzysztof Smela. Obecni byli również Radni – Pan Włodzimierz Cichoń i Pan Jan Mądry oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

 

Uczniowie wierszem i piosenką uczcili Święto Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972r. jako Dzień Nauczyciela, a od 1982 obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Wychowankowie w ciepłych słowach podziękowali swym nauczycielom za opiekę, troskę, cierpliwość i trud włożony w naukę i wychowanie.

W kolejnej części akademii nasi najmłodsi uczniowie po przedstawieniu krótkiego montażu słowno-muzycznego przystąpili do braci szkolnej. Stało się to za sprawą złożonego uroczyście ślubowania na ucznia. Dopełnieniem tej ceremonii było otrzymanie przez pierwszoklasistów dyplomów z aktem ślubowania, legitymacji szkolnych oraz słodkich upominków od Rodziców.

W ostatniej część uroczystości pani dyrektor Małgorzata Chodecka podziękowała nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w pracę z uczniami. Pani dyrektor podziękowała także wszystkim pracownikom obsługi i administracji. Dowodem podziękowań za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz pracę na rzecz szkoły były wręczone Nagrody Dyrektora. Na zakończenie spotkania pani dyrektor złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia z okazji ich święta. Do życzeń przyłączyli się: Wójt Gminy Mykanów Pan Krzysztof Smela, przedstawiciel Rady Gminy Pan Włodzimierz Cichoń oraz Rada Rodziców.

{phocagallery view=category|categoryid=245|limitstart=0|limitcount=5}

 

 

Data opublikowania: 09:33, 28 października 2013

Kategorie: Aktualności