Sukces Rady Rodziców z Przedszkola w Starym Cykarzewie

21 Maja w gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach miała miejsce uroczysta Gala Laureatów Województwa Śląskiego konkursu „Mam 6 lat” organizowanego przez Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany został do rad rodziców działających w szkołach podstawowych i przedszkolach. Jego celem jest promowanie najciekawszych form aktywności rad rodziców, którym zależy na przyjaznej adaptacji dzieci sześcioletnich w szkole. Projekty zgłoszone do konkursu oceniane były w dwóch kategoriach: „Sześciolatek w przyjaznej szkole” w której oceniane były szkoły podstawowe oraz w drugim – „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły” dla przedszkoli.

 

Na uroczystą galę w Katowicach, która odbyła się w obecności Pani Krystyny Szumilas – Minister Edukacji Narodowej zaproszono przedstawicieli 14 Rad Rodziców wybranych spośród 144 projektów zgłoszonych do konkursu w województwie śląskim. W trakcie gali kapituła konkursowa pod przewodnictwem śląskiego kuratora oświaty Stanisława Fabera ogłosiła swój werdykt i spośród całej czternastki wyłoniła sześć projektów (po trzy w każdej kategorii), które będą reprezentowały województwo śląskie w ogólnopolskim finale konkursu.

W grupie laureatów znalazł się projekt pod nazwą „Dziś przedszkolakiem – jutro uczniakiem”, opracowany przez Panie Ewę Olejarz i Annę Dudek z Rada Rodziców Przedszkola w Starym Cykarzewie.

Sukcesu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za operatywne mamy w trakcie ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie 4 czerwca 2012

{phocagallery view=category|categoryid=192|limitstart=0|limitcount=5}

Data opublikowania: 08:05, 23 maja 2012

Kategorie: Aktualności