Stary Cykarzew na EuroWeek, czyli a ray of hope !

W dniach od  16-20  marca tego roku  uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Cykarzewie wraz  z nauczycielem języka angielskiego – Anną Mróz i nauczycielem języka polskiego-Joanną Rodziewicz wzięli udział w projekcie szkoleniowym EuroWeek-Szkoła Liderów. Projekt realizowany był w malowniczej miejscowości położonej na Ziemi Kłodzkiej, jaką jest Bystrzyca Kłodzka.

Szeroki program zajęć obejmował udział naszych uczniów w licznych prezentacjach krajów nie tylko Unii Europejskiej, ale również całego świata : Kenii, Wietnamu, Kolumbii,  Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Filipin, Armenii. Uczniowie poznali różnorodność kulturową i geograficzną ww. państw. Mieli okazję poznać tradycje, religie i zwyczaje z różnych stron świata. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności języka angielskiego. Poprzez różnorodne i liczne gry, a także zabawy językowe uczyli się integracji, pracy w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Mimo różnicy w poziomie umiejętności języka angielskiego uczniowie doskonale radzili sobie w takich zadaniach jak: debata, konferencja prasowa, śpiewanie piosenek, tworzenie fragmentów filmu.

Do aktywnej i twórczej pracy rozgrzewali ich zmotywowani, młodzi i entuzjastyczni wolontariusze, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw, a tym samym do nauki języka angielskiego. Nasi uczniowie nawiązali bardzo dobry kontakt z wolontariuszami ( Camilo, Nico, Greta, Hiwi, Joe, Angel, Harry), którzy w sposób spontaniczny, ale niezwykle ciekawy porwali ich serca. Uczestnicy Euroweek-u poznali nawet egzotyczne tańce, np. salsę. Nowe taneczne umiejętności z chęcią wykorzystywane były w trakcie wieczornych wspólnych tańców.

      W ramach projektu odbyła się również wycieczka do Polanicy- Zdroju i Kłodzka, gdzie odwiedziliśmy Pijalnię Wód Zdrojowych, park z leczniczymi wodami.

      Udział uczniów i nauczycieli w obozie Euroweek-Szkoła Liderów był bardzo dobrą okazją, aby podzielić się doświadczeniem i efektami pracy uczniów naszej szkoły ze szkołami: Strzelina i Wiśniowej Góry.

     Uśmiechy na twarzach naszych uczniów i ich aktywny udział w całym wydarzeniu są najlepszym dowodem ich zadowolenia z udziału w Obozie Językowym w Bystrzycy Kłodzkiej.

    Wszyscy wróciliśmy, szczęśliwi, pełni wrażeń, motywacji do nauki języków i chęci zwiedzania innych krajów.

    Jesteśmy wdzięczni Wójtowi Gminy Mykanów- Panu Dariuszowi Pomadzie oraz naszej

Pani Dyr. Małgorzacie Chodeckiej za umożliwienie nam tego wyjazdu.

    Thanks a lot for this experience and see you next time

Opracowanie:
Anna Mróz, Joanna Rodziewicz

 

Data opublikowania: 09:53, 30 marca 2018

Kategorie: Aktualności