Spotkanie z Babcią i Dziadkiem w Przedszkolu w Wierzchowisku

Są takie dwa dni w roku, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, to święto naszych kochanych babć i dziadków. To szczególny dzień, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za większość rozkoszy naszego dzieciństwa. Za cierpliwość, dobroć, troskę i miłość.  Babcia i Dziadek to dla wnucząt prawdziwy skarb, to ukochane osoby, które nigdy się nie gniewają, potrafią wysłuchać, porozmawiać i dodać otuchy.

 W Przedszkolu w Wierzchowisku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość  z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

Dnia 23 stycznia o godz. 13.00 przedszkolaki przygotowały wspaniałą imprezę. Babcie  i towarzyszący im dziadkowie zjawili się punktualnie. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przygotowały wspaniały program artystyczny. Przedszkolacy recytowali wiersze, radośnie śpiewali piosenki i tańczyli.

Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Uwagę przyciągały ciekawe stroje dzieci oraz okolicznościowa dekoracja sali.

            W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne oraz aktorskie.

Swoją obecnością zaszczycił wszystkich  Dariusz Pomada Wójt Gminy Mykanów,  który ciepłymi słowami wygłaszając krótkie przemówienie złożył życzenia przybyłym gościom. Pani Anna Górska p.o dyrektora w imieniu swoim, nauczycieli i pracowników gratulowała dziadkom wspaniałych wnucząt i życzyła dobrego zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń.

Frekwencja, jak co roku dopisała. Rodzice pomogli w przygotowaniu poczęstunku   w postaci ciasta, kawy i herbaty. Za pomoc serdecznie dziękujemy.  Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

 Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej imprezy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

 Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie i Babcie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Wzruszenie oraz uśmiech na twarzach wszystkich gościły podczas całej uroczystości. Zaproszeni goście opuszczali nasze przedszkole z wielkim zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za wszystko.

 

„Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili
  Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

lub

„Bądźcie zdrowi, Babciu, Dziadku – bardzo Was kochamy, bądźcie zawsze razem z nami”.

Data opublikowania: 11:11, 7 lutego 2019

Kategorie: Aktualności