Ślubowanie pierwszoklasistów w Lubojnie

„My Pierwszaki ślubujemy być uczniami, prymusami…” Takie wydarzenie jest czymś wyjątkowym w życiu każdej szkoły. Najmłodsi zostają włączeni w poczet uczniów. Chwila niepowtarzalna zarówno dla dzieci z klasy pierwszej, jak i dla rodziców i nauczycieli. W piątek 13 października w Szkole Podstawowej i. Jana Pawła II w Lubojnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe, a wszystko po to, aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście.

Pierwszaki przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyły się tekstów wierszy i piosenek, aby zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz zdolności wokalne przed licznie zgromadzoną publicznością, która z uwagą i uśmiechem podziwiała występy.

Swoją obecnością zaszczycili nas Małgorzata Szulc – radna naszej gminy, rodzice oraz babcie i dziadkowie.

Dzieci w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu uroczystej przysięgi pani dyrektor Alina Mazoń dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion najmłodszych uczniów, tym samym oficjalnie przyjmując pierwszoklasistów do braci szkolnej. Przypieczętowaniem tego aktu był odcisk kciuka złożony w kronice szkolnej. Następnie wychowawczyni wręczyła swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy, a rodzice przygotowali słodką niespodziankę.

Rozpoczął się nowy etap w ich życiu. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy dużo siły i wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy, aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy.

 

Małgorzata Lubkiewicz

Data opublikowania: 10:10, 24 października 2017

Kategorie: Aktualności