Rajd rowerowy w Starym Kocinie

W ostatnią niedzielę września 2015 roku odbył się III Rajd Rowerowy po Ziemi Kocińskiej. Po raz kolejny do Kocina zjechali się rowerzyści z okolicznych miejscowości. Na lini startu stawiło się około 100 osób, wśród których nie zabrakło dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Najmłodsze dziecko miało 2 lata, natomiast najstarszy uczestnik urodził się w 1936 roku.

 

Rajd ruszył o godzinie 13:30 spod remizy OSP Stary Kocin, a kawalkadę poprowadził strażacki Żuk z 1985 roku. Wkrótce za zabytkowym samochodem ustawił się wężyk ułożony z cyklistów. Całość zamykał wóz strażacki Iveco Daily, natomiast strażacy zabezpieczali rajd od strony technicznej.

 

Rowerzyści udali się ze Starego Kocina na Zasmole, następnie przez las dotarli do Broniszewa. W Rusinowie na uczestników czekał poczęstunek zorganizowany przy współpracy z Radą Sołecką z Nowego Broniszewa. Rowerzyści mogli poczęstować się słodką bułką oraz posilić się kawą. Po odpoczynku grupa skierowała się w stronę Grabowówki, a stamtąd do Cykarzewa. Tam uczestnicy zorganizowali krótką przerwę, po której przez las udali się na Przedkocin, następnie przez Rybnę dotarli do Nowego Kocina. Ostatnia tura rajdu przebiegała przez tereny „Natura 2000”, a rowerzyści mogli oglądać piękne leśne krajobrazy.

 

Koniec rajdu zaplanowany był na placu przy Domu Ludowym w Nowym Kocinie, gdzie na uczestników czekała kiełbasa z grilla. Ponadto najmłodsi rowerzyści w nagrodę za wytrwałość dostali po czekoladzie.

 

Następnie nadszedł czas na długo wyczekiwaną inaugrację rajdu. Mianowicie organizatorzy zorganizowali loterię fantową, w której do wygrania był rower, wycieczka, sprzęt rowerowy oraz bony do fryzjera, kosmetyczki i na darmowe przetarcie drewna. Na początku rajdu każdy uczestnik dostał bilet, który uprawniał go do wzięcia udziału w loterii. Na koniec organizatorzy wspólnie z dziećmi dokonali losowania. Nie brakowało zaskoczenia oraz zadowolenia na twarzach zwycięzców.

 

Organizatorami Rajdu po raz kolejny było OSP Stary Kocin, Rada Sołecka Nowego Kocina oraz ZMW Kocin. Impreza została współfinansowana z budżetu Gminy Mykanów. Ogromne znaczenie miało wsparcie ze strony sponosorów: firmy Ba-Pol Barbara Podolak, piekarni Tyf-Pol, sklepu Nasportowo.net, salonu urody „Efekt”, salonu fryzjerskiego „Katarzyna” oraz tartaku „Kocin”. Ponadto wyjazd na kulig do Wisły zasponsorował Radny Powiatowy Adam Wochal.

 

Na zebraniu, podsumowującym imprezę, organizatorzy wyrazili chęć kontynuacji imprezy. Pojawiły się już konkretne plany odnośnie trasy kolejnego rajdu, która miałaby prowadzić w stronę Ważnych Młynów. Już teraz zapraszamy wszystkich rowerzystów.

 

{phocagallery view=category|categoryid=318|limitstart=0|limitcount=14}

 

 

 

Data opublikowania: 07:45, 16 października 2015

Kategorie: Aktualności