Przedszkolaki ze Starego Cykarzewa uczcili swoich Babcie i Dziadków

Przedszkolaki ze Starego Cykarzewa tegoroczne obchody  Dnia Babci i Dziadka świętowały w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie. 20 stycznia 2014 roku na godzinę 13.00 zostali zaproszeni dziadkowie naszych przedszkolaków oraz specjalni goście. Wśród nich byli: Wójt gminy Mykanów Pan Krzysztof Smela, oraz radni: Władysław Tyfel, Jan Mądry i  Józef Hombek. Po serdecznym przywitaniu przez panią dyrektor Barbarę Chyrzyńską nastąpiła część artystyczna uroczystości. Imprezę poprowadziła pani Agnieszka Kacprzak.

Jako pierwsza wystąpiła grupa maluszków pod czujnym okiem pani Dorotki Kowalik. Maluchy śpiewały i recytowały wierszyki, a na końcu wraz ze swoją panią odtańczyły „Pingwinka”. Następnie na scenie pojawiła się grupa starszaków, która żywiołowo odtańczyła „Poleczkę”. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie pod tytułem „Bajka o babci i wilku i dzieciach w kolorowych czapkach”. Na zakończenie starszaki wykonały piosenki dla babci i dziadka. Starszaków przygotowała pani Kasia Błaszczyk.
Ostatnią grupą, która pojawiła się na scenie była grupa średniaków.
Dziewczynki – śnieżynki, a chłopcy – pingwiny  w fantastycznych strojach wraz z panią Magdą Różycką  brawurowo odtańczyły taniec a także zaśpiewały piosenki z okazji dnia Babci i Dziadka. Wszystkie grupy zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zaproszonych gości a zachwytom nad zdolnościami przedszkolaków nie było końca. Dziadkowie nie kryli wzruszenia gdy usłyszeli „Sto Lat” odśpiewane przez wszystkie dzieci. Gdy zakończyła się część oficjalna rozpoczął się bal karnawałowy, który poprowadził wodzirej przebrany za klauna. Na parkiecie królowali: piraci, żółwie ninja, Batman, Supermen, Spiderman, a także pszczółki, motylki, wróżki i księżniczki. W przygotowaniu tak pięknej uroczystości jak co roku pomagali z ogromnym zaangażowaniem rodzice oraz wszyscy pracownicy przedszkola a bawić się w dużej sali mogliśmy dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół w Starym Cykarzewie. Dziękujemy.

{phocagallery view=category|categoryid=260|limitstart=0|limitcount=8}

Data opublikowania: 09:04, 3 lutego 2014

Kategorie: Aktualności