Program o nazwie „Czyste Sołectwo”

Ruszyła kolejna edycja konkursu Czyste Sołectwo 2024, realizowanego przez organizację odzysku ASEKOL PL we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

Projekt „Czyste Sołectwo” skierowany jest do sołectw/sołtysów i polega na zbiórce elektroodpadów.

Uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, a sołectwa nie ponoszą żadnych kosztów związanych z akcją.

Za każdą zebraną tonę elektroodpadów sołectwo otrzymuje 400 zł na przedpłaconej karcie płatniczej, którą może płacić wszędzie! Sołectwa, które skorzystały już z karty w poprzednim roku wiedzą jak wygodne jest to rozwiązanie.

Wiedząc jak ważne jest dodatkowe finansowanie w 2024 gwarantowane są nagrody dla sołectw, które zbiorą najwięcej elektroodpadów w wysokości:

I miejsce – 8.000 PLN

II miejsce – 5.000 PLN

III miejsce – 3.000 PLN

IV miejsce – 2.000 PLN

V miejsce – 1.000 PLN

Zbiórka elektroodpadów trwa do końca roku – 31.12.2024 ! Wszystkie zlecenia zgłoszone do tego czasu wezmą udział w walce o powyższe nagrody!

W tym roku jest również NOWOŚĆ – dodatkowych 5 nagród specjalnych nie związanych ze zbiórką! Nagrody w wysokości 1.000 PLN przeznaczone dla 5 sołectw, które przeprowadzą akcję ekologiczną wśród mieszkańców. Akcja może być związana ze zbiórką elektroodpadów, ale nie musi – może być czysto edukacyjna o tematyce ekologicznej w szerokim znaczeniu. To od pomysłowości zależy jakie to będzie działanie. Liczymy na wspaniałe akcje integrujące lokalną społeczność oraz przyczyniające się do ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu.

Wszystkie szczegóły tegorocznej akcji wraz z zasadami przyznania nagród zawarte są w regulaminie, który przesyłamy w załączniku oraz dostępne na stronie projektu www.czystesolectwo.pl .

Przypominamy, że wszelkie materiały graficzne dostępne są na stronie www.czystesolectwo.pl w zakładce „Do pobrania”.

Magdalena Owczarz

Koordynator akcji „Czyste Sołectwo”

Tel. 532 076 238

e-mail: konkurs@czystesolectwo.pl

Regulamin konkursu określa warunki i zasady organizacji oraz udziału w Programie o nazwie
„Czyste Sołectwo”. Organizatorem Programu Czyste Sołectwo jest ASEKOL PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S. A. z siedzibą w Warszawie
przy ul. Komitetu Obrony Robotników 56, 02-146 Warszawa.
Program realizowany jest od dnia 01.04.2023 r. do odwołania, organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dedykowany i kierowany jest do społeczności lokalnej sołectw reprezentowanej przez sołtysa lub inną umocowaną osobę.

Regulamin Czyste Sołectwo 2024v2

Data opublikowania: 10:06, 27 lutego 2024

Kategorie: Aktualności