Pożegnanie księdza Proboszcza

W dniu 6 lutego 2017r. z żalem  pożegnaliśmy  Księdza Kanonika – Marcina Bachorskiego – proboszcza, który odszedł do Pana  po prawie 30 latach  posługi kapłańskiej w parafii Mykanów . W imieniu obecnego samorządu  jak i poprzednich władz gminy wyrażamy  wdzięczność za współpracę z Księdzem Proboszczem.

Ksiądz Marcin zawsze ciepło nas przyjmował, z uwagą wysłuchiwał i uczestniczył tam, gdzie potrzebowaliśmy obecności kapłana. Zawsze skrupulatny, doskonały organizator dbał o to aby uroczystości organizowane przez gminę przebiegały należycie. Trudno je wszystkie wymienić.

Pragniemy  jednak wspomnieć i podziękować za wyrażenie zgody na symboliczny pomnik dla ofiar katastrofy lotniczej w Topolowie. Pomnik wybudowaliśmy na cmentarzu parafialnym. Ksiądz Proboszcz poświęcił go po Mszy Świętej w intencji ofiar odprawionej z udziałem ich rodzin. Dziękujmy  także za ostatnią posługę, której nam ksiądz nie odmówił mimo pogarszającego się stanu zdrowia – za poświęcenie hali sportowej.

Ksiądz Marcin był naszym dobrym sąsiadem. Interesował się sprawami gminy, doceniał działania, pomysły, czasem służył radą. Często spotykaliśmy Księdza Proboszcza na placu, obok urzędu, na poczcie. Większość pracowników Urzędu Gminy znał od dawna. Gestem pozdrawiał z daleka,  a kiedy był blisko zamienił  choć parę słów zwyczajnie pytając – co słychać; co dobrego.

Tego będzie nam brakowało. W czasie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy  składał życzenia jak mówił „ Kochanym Parafianom”. Z parafianami i tym miejscem był bardzo związany. Świadczy o tym niezbicie fakt, że zdecydował się pozostać na zawsze na  mykanowskiej ziemi.

Parafianie godnie pożegnali swego Proboszcza. Spoczywaj księże w pokoju – Niech Pan Jezus i Matka Boża otoczą Cię swoją opieką.

 

                                                                                    Dariusz Pomada
                                                                                    Maria Szczepanik

Data opublikowania: 13:51, 7 lutego 2017

Kategorie: Aktualności