Powiatowe eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej

W dniu 18 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku odbyły się  eliminacje powiatowe OTWP. Nasza gmina była reprezentowana przez 2-óch uczestników zakwalifikowanych w eliminacjach gminnych, w 2 grupach wiekowych   (I- szkoły  podstawowe, II- gimnazja). 

 

Eliminacje powiatowe składały się z części pisemnej-testowej, po której po 5 – ciu najlepszych zawodników z każdej grupy  zakwalifikowano do finału ustnego. W  poszczególnych kategoriach byliśmy reprezentowani:w grupie I przez Martynę Padlewską (Sz. P. w Starym Kocinie) w grupie II  przez Konrada Krawczyka (Gimnazjum Stary Cykarzew).

Po części pisemnej Martyna Padlewska została sklasyfikowana na IV miejscu, natomiast Konrad Krawczyk na I miejscu, czyli oboje zakwalifikowali się do finału ustnego. Po przeprowadzeniu finału ustnego nasi zawodnicy zostali ostatecznie sklasyfikowani na następujących pozycjach:

 

w grupie I – Martyna Padlewska zajęła V miejsce,
w grupie II – Konrad Krawczyk zajął III miejsce.

 

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała jury składająca się z oficerów Centralnej Szkoły Pożarniczej w Częstochowie.

Finalistom  oraz ich opiekunom oraz strażakom PSP i OSP z Mykanowa, którzy przed eliminacjami powiatowymi dodatkowo przez kilka dni doskonalili wiedzę finalistów, Wójt Gminy Dariusz Pomada oraz Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  składa podziękowania oraz gratulacje.

 

                                                                                                   Oprac. M. Merc

 

Data opublikowania: 07:43, 22 kwietnia 2015

Kategorie: Aktualności