Pluszowy Miś odwiedził przedszkolaków z Cykarzewa

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. W tym szczególnym dniu każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

W tym radosnym dniu na wszystkich czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek , misiowe tańce. Jednak największą okazało się przybycie pluszowego misia w którym dzieci z grupy „starszaków” rozpoznały swoją wychowawczynią – panią Dorotkę Kowalik. Pluszowy miś przybył do przedszkola po śniadaniu gdyż od wczesnych godzin rannych odwiedzał wybrane przedszkola z terenu gminy Mykanów aby w każdym z nich poczęstować przedszkolaków urodzinowym cukierkiem. Miś odwiedził między innymi Przedszkole w Kuźnicy Kiedrzyńskiej,  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubojnie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borownie. Wizyta pluszowego misia była dla dzieci miłą niespodzianką i sprawiła wszystkim wiele radości.

Andrzejki w przedszkolu

„Hokus pokus czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary”. Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami, które w tym wyjątkowym dniu 29 listopada wcieliły się w rolę wróżek rozpoczęły zabawę andrzejkową. Na przedszkolaków czekało wiele wróżb i zabaw takich jak: tradycyjne lanie wosku, wróżby z butami, losowania serduszek z imionami przyszłych wybranków, tunel przyszłości, magiczne kolory itp.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one radość i były okazją do wspólnej zabawy.

 

                                                                         Nauczycielka przedszkola
                                                                               Dorota Kowalik

Data opublikowania: 13:54, 13 grudnia 2016

Kategorie: Aktualności