Piknik rodzinny w Kuźnicy Kiedrzyńskiej

W niedzielę 7. 06.2015r. na terenie Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej  odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Mama Tata i Ja”. Uczestniczyły w nim całe rodziny podopiecznych z Przedszkola. Festyn mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu sołtys Kuźnicy Kiedrzyńskiej  Pani Anety Soboniak, członków rady sołeckiej i rodziców, którzy przygotowali różne atrakcje dla dzieciaków. Wśród gości obecny był wójt gminy Mykanów Pan Dariusz Pomada, radny Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Lechowej Pan Artur Wasil.

 

Przedszkolaki zaprezentowały swoich rodzicom okolicznościowe piosenki i układy taneczne, które wywołały aplauz i uśmiech na twarzy każdego rodzica. Bogaty program festynu sprawił, że ogród przedszkolny wypełnił się tłumem rodziców i dzieci.

Otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor, Grażyna Skrok i sołtys Pani Aneta Soboniak witając zaproszonych gości oraz rodziny z dziećmi. Nie zabrakło też podziękowań dla rodziców, którzy bezinteresownie angażują się w działalność przedszkola, a także dla sponsorów, bez których piknik mógłby się nie odbyć.

Po części oficjalnej przedszkolaki przedstawiły programy artystyczne.  Każda z grup zaprezentowała się w inny sposób, dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykonywały układy taneczne do muzyki nowoczesnej. Starszaki dodatkowo zaprezentowały krótką inscenizację pt. „Kwiaty dla mamy” .  Atrakcji nie brakowało, a piknik był czasem wspólnej zabawy. Dzieci mogły skorzystać z urządzeń do zabaw terenowych znajdujących się na placu przedszkolnym, trampoliny i dmuchanego zamku, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mogły sobie także pomalować twarze. Muzyka i tańce w dyskotekowych rytmach sprawiły dziecio bardzo wiele radości. Rodzice na chwilę mogli wyjść ze swej roli i wspólnie ze swoimi pociechami bawili się jak dzieci w konkurencjach zręcznościowych organizowanych przez wodzireja.

Atrakcją pikniku był również koncert zespołu „Domino” uczniów Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie, oraz muzyków, Łukasza Jaworskiego który wykonywał utwory na akordeonie, Marka Zyskowskiego na gitarze klasycznej i Jana Długosza na gitarze basowej.
 

Po wyczerpujących swawolach należało coś zjeść. I tu także organizatorzy, oraz rodzice stanęli na wysokości zadania. Przygotowano mnóstwo smakołyków: kiełbaskę i karczek z grilla, kawę, herbatę, na deser przepyszne ciasta upieczone przez rodziców, a dla małych pociech watę cukrową i lody. Uczestnicy festynu mieli okazję wesprzeć naszą placówkę poprzez zakupienie symbolicznych cegiełek. Zebrane podczas pikniku fundusze zostaną przeznaczone na zakup do ogrodu przedszkolnego pięknej, dużej altany, z której przez wiele lat będą mogły korzystać dzieci.
         

Dyrektor, pracownicy przedszkola i dzieci serdecznie dziękują za zaangażowanie i pomoc Pani Anecie Soboniak wraz z Radą Sołecką Kuźnicy Kiedrzyńskiej, Panu Janowi Długoszowi, oraz rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w organizacji pikniku rodzinnego.

 

Natomiast sponsorom dziękujemy za wsparcie i bardzo owocną współpracę.
Należą do nich:

-Firma „Wkręt- met”;
-Zakład kosmetyczny „Studio Classic”;
-Zakład fryzjerski „Styl”;
-Restauracja „Casablanca”;
-Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Zygmunt”;
-Naprawa aut Katarzyna Polak;
-„Caritas”
-Firma „Czerwone jabłuszko” K. Makles;
-Gospodarstwo ogrodnicze  A. A. Soboniak;
-Firma handlowa „Caro” R. Bauć;
-Bank BOŚ oddział Częstochowa;
-Firma kosmetyczna „Avon”;
-Firma „Cezar”

 

                                                                                          oprac.:
   Edyta Pijanka

 

Data opublikowania: 12:51, 30 czerwca 2015

Kategorie: Aktualności