Pasowanie na starszaka w Kuźnicy Kiedrzyńskiej

„Wszyscy pięknie dziś ubrani, Uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, Bo dziś będzie pasowanie”. W piątek 19 października rzecz się stała niesłychana grupa starszaków została pasowana. Zaszczytu tego dostąpiło 21 dzieci 6 letnich z Przedszkola w Kuźnicy Kiedrzyńskiej. W uroczystym pasowaniu uczestniczyło liczne grono rodziców.

W ten ważny dzień, dzieci przed rodzicami i nauczycielami składały przyrzeczenie być dobrym kolegą i pilnym uczniem. W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym pięknie ubrane dzieci prezentowały się w inscenizacji „Idzie lasem pani jesień”,  wypowiadały wyuczone kwestie traktujące o tym, że już naprawdę mogą zostać starszakami! Śpiewały piosenki oraz poddane były różnym próbom, których wykonanie oceniali rodzice.  

Wszystkie dzieci wypadły wspaniale. Co prawda niektóre zostały pokonane przez tremę, ale wszystkie trzymały fason. Przez cały czas artystyczne wyczyny były w napięciu obserwowane przez rodziców. Od fleszy z aparatów co rusz robiło się jasno. I w końcu po tysiącu braw nastąpiła chwila Ślubowania. Wszystkie 6-latki z dumą wypowiadały słowa ślubowania:

„ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE
BYĆ DOBRYM I DZIELNYM PRZEDSZKOLAKIEM
BAWIĆ I UCZYĆ SIĘ TUTAJ WESOŁO
CZYNIĆ ŚWIAT LEPSZYM WOKOŁO
A WKRÓTCE ZAWOŁAĆ: WITAJ NAM SZKOŁO”

Aktu tego dokonała dużym „magicznym ołówkiem” Pani Dyrektor Grażyna Skrok. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, czapkę i słodki upominek ufundowany  przez rodziców. Następnie dzieci razem z bliskimi usiadły do pięknie zastawionych stołów. Uroczystość ta była źródłem radości, mimo iż przygotowanie do niej wymagało wiele pracy i zaangażowania od dzieci, nauczycieli i rodziców. Słodkości dla małych brzuszków, rozmowy, bliski kontakt dzieci z najbliższymi sprawiły, że atmosfera spotkania była miła, ciepła i rodzinna … Tak jak w domu, podczas ważnych uroczystości.

Opracowały:                      

mgr Edyta Pijanka, mgr Aneta Płusa

Data opublikowania: 11:59, 23 października 2012

Kategorie: Wydarzenia oświatowe