Oświadczenie Wójta Gminy Mykanów

W związku z ukazaniem się w najnowszym numerze BIM-u informacji o podpisaniu umowy na dzierżawę budynku w Kokawie w celu prowadzenia w nim specjalistycznej przychodni lekarskiej, pragnę wyjaśnić, że:

  1. Umowa miała być podpisana w uzgodnionym terminie. W momencie, kiedy wydawnictwo dotarłby do mieszkańców informacja o podpisaniu umowy byłaby aktualna i prawdziwa.
  2. Zlecenie do drukarni zostało wysłane wcześniej i zrealizowane w piątek, 12 października. Druk gazety był praktycznie ukończony i nic nie mogliśmy zmienić.
  3. W piątek rano dowiedziałem się o toczącym się postępowaniu prokuratorskim w stosunku do Huberta C., właściciela firmy zainteresowanej prowadzeniem specjalistycznej przychodni lekarskiej w budynku w Kokawie, zakupionym na ten cel od Gminnej Spółdzielni.
  4. Natychmiast poinformowałem prawników tej firmy, że Gmina Mykanów odstępuje od podpisania umowy i przerywa wszelkie rozmowy na ten temat.
  5. Rozpoczynamy ponownie zbieranie ofert na prowadzenie przychodni zgodnie z wcześniejszymi zamiarami i stanowiskiem Rady Gminy.
  6. O tych faktach poinformowałem Radę Gminy i wszystkich obecnych na ostatniej sesji rady gminy.

W przedstawionych okolicznościach informacja w BIM-ie jest nieaktualna i może wprowadzać w błąd. Nie było to celowym zamiarem. Bardzo serdecznie przepraszam Wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy za zaistniałą sytuację.

UMOWA NA DZIERŻAWĘ BUDYNKU W KOKAWIE NIE ZOSTAŁA PODPISANA.

 Dariusz Pomada
Wójt Gminy Mykanów

Data opublikowania: 10:56, 18 października 2018

Kategorie: Aktualności