„Nauczycielskie Oskary” w Starym Cykarzewie

Dzień 14 października to ważna data w kalendarzu każdej szkoły. To dzień, który poświęcony jest tym, których misją życiową, a także swego rodzaju powołaniem jest wychowanie i edukacja młodego pokolenia.  Aby uświetnić tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej postanowiliśmy, na wzór Amerykańskiej Nagrody Filmowej, przyznać i wręczyć naszym nauczycielom Oskary. Bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania. Reżyserem jest nasza Pani Minister, a montuje to wszystko nasza Pani Dyrektor.

12 października 2018 roku nasza szkolna aula wypełniona była po brzegi, a ze sceny płynęły serdeczności. Było dostojnie i uroczyście. Było coś dla ducha (scenka humorystyczna w wykonaniu uczniów klasy 3 gimnazjum), coś dla ucha (występ muzyczny w wykonaniu uczniów szkolnego chóru) oraz coś dla ciała. W sumie półtorej godziny świetnej zabawy.

 Gala Nauczycielskich Oskarów 2018

Nasi nauczyciele typowani byli w szesnastu  specjalnych kategoriach. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie  naszej szkoły. Oczywiście oprócz tych, których nie było akurat w tym dniu w szkole, a którzy stracili jedyną okazje, aby oddać swój głos na ulubionego nauczyciela.

Oto następujące kategorie Oskarów i jego zwycięzcy:

„HONOROWY  OSKAR”

Należy się  osobom, które od ładnych paru lat dźwigają na swoich barkach ciężar obowiązków związanych z zarządzaniem naszą placówką, a także reprezentowanie naszej szkoły na zewnątrz. Honorowe Oskary przyznaliśmy  Pani Dyrektor Małgorzacie Chodeckiej oraz Pani Wicedyrektor Katarzynie Górze.

 
„AKTORKA PIERWSZOPLANOWA” – p. Anna Sapińska

Nauczyciel, który prowadzi lekcje w taki sposób, że przyciąga uwagę przez całą lekcję.

„AKTOR/AKTORKA DRUGOPLANOWA ” – p.  Aneta Bator i p. Zdzisław Kiwacz

Osoba, niebędąca nauczycielem, a odgrywająca równie ważną rolę w życiu szkoły.

 „EFEKTY DŹWIĘKOWE”  – p. Alicja Błasiak i p. Anna Makles

Nauczyciel posiadający najmilej brzmiący głos, niczym ,, jak anioła głos, usłyszałem ją…”

„ANIMACJA” – p. Anna Mróz

Nauczyciel, którzy potrafi swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powoduje, że świat staje się znośniejszy. Podczas napełniania uczniowskich głów dużo chodzi po klasie, by lepiej zobrazować to, co do nich mówi, dużo gestykulując.

„SCENOGRAFIA”

Sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej, widowiska baletowego operowego, dekoracje, kostiumy, rekwizyty itp. To wszystko składa się na scenografię. Okazuje się, że nasi nauczyciele niejednokrotnie posługują się różnego rodzaju rekwizytami, które pomagają uczniom zrozumieć niektóre zagadnienia. Mistrzyniami w posługiwaniu się rekwizytami i wszelkimi materiałami dodatkowymi okazały się
p. Małgorzata Mularz, Zofia Kajdana i Katarzyna Rybaniec

 

„REŻYSER” –  p. Edyta Nadolska, p. Aneta Szyda i p. Marta Machoń

„Nauczyciele, którzy dobrze rozplanowują i organizują lekcje. Materiał zaplanowany na daną lekcję omawiają w całości do dzwonka.

,,DEBIUT ROKU” – p. Arkadiusz Pietras

Każdego roku mamy okazję zobaczyć nowych, młodych aktorów debiutujących na ekranach kin. Pani dyrektor również dba o to, aby młodzi nauczyciele mogli zaistnieć w murach naszej szkoły. W tym roku mieliśmy okazję poznać tegoż nowego nauczyciela.

„AKTOR KOMEDIOWY” –  p. Krzysztof Rogozik, ksiądz Kamil Chudy

Oto najwięksi żartownisie w naszej szkole. Ich poczucie humoru sprawia, że lekcja staje się przyjemniejsza, uczniowie zostają wprowadzeni w dobry nastrój, a cały ewentualny stres po prosu znika!  Na lekcjach słychać częste salwy śmiechu dzięki wtrącanym drobnym żarcikom.

„KOSTIUMY I CHARAKTERYZACJA” – p. Aneta Malina, p. Elżbieta Siwek i p. Małgorzata Stobiecka

Oto nauczyciele  niczym gwiazdy na czerwonym dywanie, niczym modelki na wybiegu. Wdzięk, szyk, elegancja to dla nich codzienność. Może i ,,szata nie zdobi człowieka”, ale na pewno sprawia, że wnętrze człowieka jest ładnie zapakowane.

„MONTAŻ” – p. Wioletta Rachwalik i p. Aneta Kubas

Nauczycielki – super organizatorki. Potrafią ciekawie zorganizować imprezy klasowe, wyjścia i wycieczki. Wszystko zawsze dopięte na ostatni guzik.

„EFEKTY SPECJALNE” – p. Joanna Rodziewicz i p. Anna Sikora

Nauczyciele, którzy potrafią zaskoczyć każdego ucznia, są nieprzewidywalni  

,,FILM KRÓTKOMETRAŻOWY” – p. Karolina Jamrozik i p. Iwona Frymus

Nauczyciele, którzy potrafią w sposób zwięzły i jasny wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zadanie.

,,AKTORKA DRAMATYCZNA”p. Izabela Sekret, p. Monika Gała
i p. Agnieszka Kacprzak

Nauczyciele, którzy są bardzo skupieni w czasie zajęć i nigdy nie dają się wyprowadzić z równowagi. Po prostu taki nauczyciel, który ma nerwy silne jak Schwarzenegger mięśnie!

 ,, MASTER CHEF”p. Anna Stefańska i p. Rita Legienza

Osoby doskonałe pod wieloma względami, krótko mówiąc pysznie i smacznie!

,, PERFEKCYJNA PANI DOMU” – p. Anna Kajdana, p. Anna Łyko,
p. Małgorzata Maciąg, p. Anna Lizoń i p. Marzena Krowińska

 Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną galę rozdania …..no właśnie czego?! Tego już dowiemy się za rok. Do zobaczenia!

 

 

Data opublikowania: 10:55, 23 października 2018

Kategorie: Aktualności