Najlepsze życzenia dla Jubilatki!

W sobotę Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada wraz z Panią Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Dorotą Śleszyńską uczestniczyli w setnych urodzinach mieszkanki naszej gminy Pani Zofii Ujmy.
Zofia Ujma z domu Jeziak urodziła się 25 listopada 1923 r. w swojej rodzinnej miejscowości, w Lubojence w gminie Mykanów i tu spędziła całe 100 lat swojego życia. Jest siódmym, z dziewięciorga dzieci z małżeństwa Józefy i Andrzeja.
Ukończyła 5 klas Szkoły Powszechnej w Radostkowie. Po ukończeniu szkoły, pracowała z rodzicami w gospodarstwie, a później, jako nastolatka u miejscowego dziedzica. Gdy wybuchła II wojna światowa, miała 16 lat. W 1943 r. wyszła za mąż za Romana Ujmę, z którym w zgodzie i miłości przeżyła 54 lata. Wspólnie doczekali się dwóch synów: Stanisława i Romana.
Syn Stanisław zmarł w 1999 roku. Natomiast, młodszy syn Roman wraz z małżonką Marią zapewniają jej godną i spokojną starość.
Nigdy nie utraciła wiary i nadziei w Boga. Zawsze, z pokorą i spokojem podchodziła do życia. Należała do kółka różańcowego. Dużo, jak tylko potrafi, modli się i cieszy się z odwiedzin najbliższej rodziny. Jej starsze i młodsze rodzeństwo już nie żyje.
Seniorka, na przestrzeni lat doczekała się : czterech wnuków, pięcioro prawnucząt i pięcioro praprawnuków.
Szanownej Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia, aby kolejne lata mijały w zdrowiu, szczęściu i miłości.

Data opublikowania: 09:08, 27 listopada 2023

Kategorie: Aktualności