Mikołajkowy turniej sportowy

5 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbył się „Mikołajkowy turniej sportowy” klas I-III. „Mikołajkowe szaleństwo” było z niecierpliwością oczekiwane przez dzieci, które zawsze bardzo chętnie biorą udział w sportowych rywalizacjach. O godzinie 10.00. w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas młodszych. Ważnym elementem stroju sportowego w tym dniu była czapka Mikołaja, podkreślająca mikołajkowy charakter spotkania.

Zawody zaczęliśmy od nauki wierszyka:

 

Drogi Mikołaju prosimy Cię grzecznie,
przybądź do nas na turniej koniecznie.
Wszystkie konkurencje sprawnie wykonamy
i do wspólnej zabawy Ciebie zapraszamy.

 

Konkurencje, jakie mieli zawodnicy do wykonania, to: bieg slalomem ze śnieżną kulą z waty, zaprzęgi reniferów (w kółku hula – hop), rzuty śnieżną kulą do celu, bieg całej drużyny z łańcuchem ekologicznym (wykonanym z gazety) do mety.

Rywalizacje sportową zakończył tor przeszkód, który miał pokazać sprawność i przydatność dzieci jako „mikołajowych pomocników”. W trakcie zabawy dołączył do nas Święty Mikołaj, który bacznie przyglądał się poczynaniom małych zawodników. Nasza wspólna zabawa wywołała wiele emocji i radości wśród dzieci. Za swoje zmagania zostały nagrodzone przez Mikołaja słodyczami i owocami. Sponsorami poczęstunku byli rodzice klasy II.

                                                                                 Wiesława Nowak

{phocagallery view=category|categoryid=209|limitstart=0|limitcount=3}

Data opublikowania: 11:37, 10 grudnia 2012

Kategorie: Aktualności